Przedsiębiorcy stawiają na mycie urządzeń suchym lodem

Przedsiębiorcy stawiają na mycie urządzeń suchym lodem

Wszystkie urządzenia, które używane są w przemyśle wymagają regularnego czyszczenia, mycia i odpowiedniej pielęgnacji, która przełoży się na ich dłuższe działanie. Obecnie bardzo popularne jest piaskowanie lodem polegające na nakierowaniu strumienia suchego powietrza pod wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się mikroskopijne granulki i kryształki lodu. 

Mycie suchym lodem jest skuteczne i nieinwazyjne

piaskowanie suchym lodem - cena za usługęJeśli chodzi o piaskowanie suchym lodem – cena za usługę jest zawsze rozsądna i nigdy nie można uznać jej za wygórowaną, nawet, gdy koszt czyszczenia przekracza koszty tradycyjnego mycia przy użyciu wody i odpowiednich detergentów, które nie są przyjazne dla środowiska. Piaskowanie wykonujemy zwykle raz lub dwa razy do roku z uwagi na jego bardzo wysokość skuteczność. Żadna inna metoda czyszczenia urządzeń przemysłowych nie jest tak dokładna i tak doskonała. Kryształki lodu zawsze docierają nawet do najmniejszych części składowych każdego urządzenia i każdej maszyny produkcyjnej. Z tego też względu mycie to jest bardzo mało inwazyjne. Nadto, można wykorzystywać je do czyszczenia urządzeń stosowanych w przemyśle spożywczym. Nadto, piaskowanie stosuje się do czyszczenia szczególnie drogich maszyn i konstrukcji, które nie mogą być czyszczone w tradycyjny sposób. Woda zawsze może po sobie pozostawiać smugi i zacieki, które trzeba dodatkowo wycierać, a mytą powierzchnię jeszcze polerować. Lód jest też delikatniejszy niż piasek, dzięki czemu stalowe części nigdy nie pozostają porysowane i nie ma potrzeby częstego ich wymieniania, jak może to mieć miejsce, gdy wybierzemy typowe piaskowanie. Mycie suchym lodem w widoczny sposób usuwa wszelkie osady przemysłowe, rozlane farby, a nawet zaschnięty lakier. Efekt i skuteczność tej metody dostrzec można praktycznie gołym okiem, gdyż podczas czyszczenia osad odrywa się od urządzenia i jest skutecznie usuwany.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż piaskowanie suchym lodem jest najczęściej wybieranym sposobem czyszczenia urządzeń, maszyn i konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle, łącznie z przemysłem spożywczym. Ma konkurencyjną cenę w porównaniu z tradycyjnym myciem, ale nie trzeba go często stosować. Nadto lód idealnie konserwuje wszystkie urządzenia, chroniąc je przed pojawieniem się rdzy i korozji, z którymi bardzo trudno się walczy.