Prowadzenie plantacji truskawek

Prowadzenie plantacji truskawek

Jeśli chcemy założyć udaną plantację truskawek to warto wiedzieć, iż są to krzaczki bardzo łatwe w pielęgnacji, jednak wymagają regularnej obserwacji oraz podlewania. Dzięki temu będą nam rosły przez kilka sezonów duże oraz soczyste, co sprawi, iż będziemy bardzo zadowoleni z naszej pracy. Wiele osób też poleca hodowanie truskawek we własnym ogrodzie, gdyż dobrze zadbane krzewy obfitują w dużą ilość owoców w okresie zbiorów.

Uprawa truskawek w każdym miejscu

tanie wapnowanie truskawekKażdy z nas wie, iż truskawki to jedne z najsmaczniejszych owoców, których smakiem możemy raczyć się w okresie letnim, gdyż wtedy obficie rosną. Są one smaczne i duże dzięki pracy wielu osób na plantacjach, a jeśli sami jesteśmy zainteresowani prowadzeniem takiej uprawy to bardzo łatwy proces o ile odpowiednio się przygotujemy. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednio glebę, na której nie rosły wcześniej pomidory ani rośliny kapustne. Dodatkowo warto sprawdzić czy ziemia ma wysoki poziom próchnicy, co sprzyja rozwojowi truskawek. Sadząc truskawki musimy zwrócić uwagę na zdrowie naszych sadzone, ponieważ jedna chora roślina od razu zarazi resztę. Gdy już mamy truskawki w glebie pozostaje nam je podlewać regularnie z uwagi na płytki system korzeniowy. Nie zapomnijmy też o naturalnej profilaktyce przeciw chorobom i pasożytom. Z kolei po zbiorach powinniśmy zając się tematem nawożenia. Jak się okazuje tanie wapnowanie truskawek jest możliwe, gdyż nie zawsze będziemy potrzebować bardzo dużych dawek. Pamiętajmy też, że najlepiej nawieźć glebę jesienią, gdy dzięki wilgoci nawóz lepiej się wchłania. Jeśli chcemy skorzystać z innego nawozu poczekajmy parę tygodni, aby wapno się wchłonęło w glebę. Istotne jest też to, iż w jednym miejscu truskawki nie powinny być więcej niż trzy bądź cztery sezony, aby zawsze tak samo dobrze obradzały w owoce.

Gdy planujemy prowadzić naszą plantację truskawek warto wiedzieć, iż są to rośliny delikatne, jednak bardzo proste w hodowaniu. Dzięki regularnemu nawadnianiu, kontroli przeciw pasożytom i chorobom, a także nawożeniu będziemy pewni, iż w trakcie zbiorów będziemy mieli wiele kilogramów dobrej jakości owoców o pysznym smaku. Warto też zaznaczyć, że równie istotne jest miejsce, w którym rosną, a w szczególności gleba. Wybierajmy dobrze.