Profesjonalne pranie tapicerki

Profesjonalne pranie tapicerki

W sklepach meblowych znajdziemy kilka rodzajów mebli tapicerowanych, które świetnie się prezentują i pasują niemalże do każdego wnętrza. Mowa tu przede wszystkim o sofach, kanapach, łożach małżeńskich czy krzesłach.

Czy pranie tapicerek meblowych jest bezpieczne?

pranie tapicerki meblowej krakówMeble, tak samo jak podłogi, blaty czy okna, wymagają skutecznego czyszczenia, gdyż także każdego dnia się brudzą. Najczęściej zabrudzenia pojawiają się na tych meblach, które służą do siedzenie przy stole, czyli wszelkiego rodzaju sofy, kanapy i krzesła. Plama z wina, soku, kawy czy ślady łap psa, mogą przysporzyć nam wielu dodatkowych obowiązków, dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie pozbywać się plam z tapicerki. Jeżeli mebel posiada ściąganą tapicerkę, to zwyczajnie wrzucamy ją do pralki i pierzemy w odpowiedniej temperaturze, zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli natomiast nie ma takiej możliwości, to pozostają nam domowe metody przy użyciu sody oczyszczonej, soli, octu czy kwasku cytrynowego albo profesjonalna usługa czyszcząca. Jeżeli zdecydujemy się na fachowe pranie tapicerki meblowej Kraków jest miastem, w którym znajdziemy niejedną firmę świadczącą takie usługi. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, iż mogą być wykonywane na miejscu u klienta lub w siedzibie firmy, o ile uda się do niej przetransportować dany mebel. Metod czyszczenia mebli jest wiele, ale przeważnie dzielą się one na dwa rodzaje: z użyciem wody lub bez niej. W kwestii usługi prania tapicerki, jest ona wieloetapowa i gwarantuje doskonały efekt.

Cena, jaką proponują firmy, które świadczą usługi piorące tapicerek meblowych, jest adekwatna do poziomu trudności i zastosowanych detergentów. Przeważnie jednorazowe pranie wystarcza, aby pozbyć się nawet trudnych plam z wina, kawy, błota czy krwi.