Produkcja leżaków reklamowych

Produkcja leżaków reklamowych

Leżaki do opalania i relaksu są doskonałym meblem na którym możemy odpocząć po ciężkim dniu. Takie leżaki widzimy często na plażach, czy też w w miejskich strefach wypoczynku. Są to dość proste konstrukcje, które jednak na dłuższą metę potrafią być wygodne. Ich koszt jest niewielki ponieważ materiały do ich produkcji nie są drogie, pewnie dlatego jest ich aż tak dużo i są do tego ogólnodostępne. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi ich produkcji.

Polscy producenci leżaków reklamowych nie narzekają na zlecenia

polski producent leżaków reklamowychW Polsce jest kilku producentów tego typu leżaków. Biorą się za to zarówno wielkie firmy meblowe, jak i mniejsi, lokalni producenci. Zobaczmy na przykładach, jak wygląda ich proces produkcji. W danych, które przekazał nam polski producent leżaków reklamowych wiemy, że proces ich konstruowania rozpoczyna się od projektu. Całość dzieje się oczywiście w biurze, przy komputerze gdzie projektanci opracowują zarówno całokształt, jak i detale. Po zaakceptowaniu projektu przez menagerów można zlecić jego produkcję. Leżaki reklamowe mają zazwyczaj drewniany stelaż na którym rozpościera się materiałową tkaninę, na której leżymy. Nie inaczej jest i w tym przypadku, dlatego pierwsze prace odbywają się na stolarni, gdzie przygotowuje się poszczególne elementy. Tam dobiera się drewno, wycina je, szlifuje, wycina się otwory i łączy. Gdy już całość jest gotowa to dodatkowo pokrywa się taki stelaż farbą lub lakieruje się go, aby był trwalszy. W tym samym czasie w innym miejscu fabryki przygotowuje się tkaninę. Musi być ona mocna, aby utrzymała naszą wagę, a jednocześnie także odporna na słońce i wodę. Jako, że produkuje się tutaj, akurat leżaki reklamowe, to nie może zabraknąć na takiej tkaninie nadruku, zleconego przez zamawiającego. Wykorzystuje się do tego specjalne maszyny drukarskie, które tworzą trwały nadruk na materiale.

Po przygotowaniu poszczególnych elementów łączy je się ze sobą. Dopiero takie połączenie tworzy gotowy produkt, który pakuje się i wysyła do odbiorcy. Producenci takich leżaków działają w oparciu o zlecenia, dlatego, mają już gotowego odbiorcę, który czeka na swój produkt. Zleceń jest sporo, a czasu mało, dlatego wszystkie te przedstawione czynności dzieją się jednocześnie. W ciągu tego samego dnia odbywa się najczęściej kilka produkcji.