Poszukiwania agencji nieruchomości

Poszukiwania agencji nieruchomości

Jakiś czas temu odziedziczyłam dom po ciotce. Długo zastanawiałam się, co powinnam z nim zrobić. W końcu doszłam do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie sprzedaż. Nie zamierzałam się bowiem wprowadzać do Białegostoku, a nie miałam również czasu na to, aby zająć się wynajmem tej nieruchomości. Sprawdziłam, jakie formalności trzeba załatwić żeby sprzedać dom i szybko doszłam do wniosku, że nie będę robić tego samodzielnie. Tym bardziej, że nie miałam nawet ochoty na pisanie ogłoszenia i szukanie klienta na dom.

Skorzystałam z najlepszej agencji nieruchomości

najlepsza agencja nieruchomości w białymstokuDoszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie polecenie tych zadań specjalistycznej agencji nieruchomości. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się za poszukiwania odpowiedniej agencji i pośrednika sprzedaży nieruchomości. Zależało mi na tym, aby była to najlepsza agencja nieruchomości w Białymstoku, która zajmie się wszystkimi formalnościami od początku do końca. Całe szczęście znalezienie takiego miejsca nie okazało się trudne. Moja znajoma z Białegostoku poleciła mi bardzo dobre miejsce, z którego usług sama kiedyś korzystała. Pracowali tam najlepsi specjaliści od sprzedaży nieruchomości, którzy pomagali na każdym etapie związanym ze sprzedażą nieruchomości. Obsługa tej agencji rozpoczynała się od wyceny nieruchomości przez profesjonalnego rzeczoznawcę, dzięki czemu miałam pewność, że zarobię na transakcji odpowiednią sumę i nie sprzedam domu zbyt tanio, ani nie wystawię zbyt drogiej oferty na którą nikt nawet nie spojrzy. Pośrednik sprzedaży nieruchomości zajmował się także skonstruowaniem i promocją ogłoszenia sprzedażowego, a oprócz tego jeśli właściciel sobie tego życzył, mógł oprowadzać po mieszkaniu potencjalnych kupców. To było dla mnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie opłacało mi się zjeżdżać do Białegostoku za każdym razem, kiedy ktoś chciał oglądać mieszkanie.

Jeszcze tego samego dnia skontaktowałam się z przedstawicielem tej agencji nieruchomości i poprosiłam o ofertę. Bardzo mi się ona spodobała, ponieważ nie musiałam pośrednikowi wpłacać żadnych zaliczek. Umówiliśmy się na rozliczenie akordowe, to znaczy pośrednik miał wziąć odpowiedni procent od sprzedaży domu. Dzięki temu wiedziałam, że będzie się on starał wynegocjować dla mnie jak najlepszą ofertę.