Popularne zabiegi w medycynie estetycznej

Popularne zabiegi w medycynie estetycznej

Prężenie rozwijająca się technologia sprawia, że dziś mamy możliwość korzystania z zabiegów medycyny estetycznej, które są mało inwazyjne, bezpieczne i zapewniają naturalne efekty. Do najpopularniejszych obecnie tego typu zabiegów należą te z użyciem kwasu hialuronowego, oraz laserowa depilacja, którą pokochały kobiety na całym świecie.

Zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna białystokSamo określenie medycyny estetycznej może nam się kojarzyć z bolesnymi operacjami wymagającymi później długiego powrotu do zdrowia. To jednak już na szczęście przeszłość ponieważ miejsce tych operacji już dawno zajęły zabiegi, które są mało inwazyjne lub też całkowicie bezinwazyjne, jak na przykład mezoterapia bezigłowa. Ponadto właśnie ze względu na to, że są to zabiegi, a nie operacje ich koszt jest dziś niewielki w porównaniu do kwoty, jaką za podobne efekty płaciliśmy jeszcze kilka lat temu. Nic zatem dziwnego, że tak popularna ostatnimi czasy stała się medycyna estetyczna Białystok posiada salony z bogatą ofertą usług wśród których znajdziemy oczywiście również te najpopularniejsze, jak depilacja laserowa czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Depilacja laserowa zyskała ogromne uznanie za sprawą trwałych rezultatów, jakie gwarantuje. Podczas zabiegu laserowo usuwa się mieszki włosowe odpowiedzialne za porost włosków, tym samym osłabiając je i powodując ich wypadanie oraz brak odrastania. Idealnie gładkie ciało jeszcze doniedawna było jedynie marzeniem, które dziś stało się rzeczywistością.

Równie popularne są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który jest związkiem biokompatybilnym z racji tego, że naturalnie występuje w naszym organizmie. Kwas hialuronowy łączy cząsteczki wody odpowiadając za jędrność, nawilżenie oraz napięcie naszej skóry przez co najczęściej korzysta się z niego w celu usunięcia zmarszczek, czy poprawienia owalu twarzy. Można go jednak zastosować również w innych celach, jak na przykład korekta nosa, czy powiększanie ust.