Polecane restauracje w Białymstoku

Polecane restauracje w Białymstoku

Polska jest pięknym i zróżnicowanym krajem składającym się z odmiennych od siebie regionów. Jednym z najciekawszych historycznie miejsc jest Podlasie, które charakteryzuje się wyjątkowymi obyczajami, a także smaczną kuchnią. Najbardziej znanym miastem Suwalszczyzny jest Białystok, który ze względu na zabytki i interesujące miejsca każdego roku odwiedzany jest przez wielu turystów z całego kraju. Gdzie dobrze zjeść, aby było nie tylko pysznie, ale i tanio?

Najlepsze jedzenie w Białymstoku

gdzie zjeść w białymstokuBiałystok to jedno z największych miast województwa podlaskiego. Znajdująca się tutaj infrastruktura, instytucje i uczelnie sprawiają, że miasto uznaje się za centrum całego regionu. Piękne zabytki sprzed setek lat połączone z niezwykłym klimatem, którego nie uświadczymy nigdzie indziej w Polsce, sprawiają, że każdego roku pojawia się tutaj wiele przyjezdnych gości. To z kolei odzwierciedla się w rozbudowanej bazie noclegowej, a także gastronomicznej. Jeżeli zastanawiamy się, gdzie zjeść w Białymstoku, to warto zapoznać się z bogatą ofertą tutejszych restauracji i pomniejszych knajp. W mieście każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ zróżnicowanie jest naprawdę duże i dopasowane do różnych gustów. Wielbiciele zagranicznej kuchni mogą spróbować dań charakterystycznych dla Włoch, Francji, Gruzji, Meksyku czy Azji. Oczywiście nie brakuje tutaj również lokali serwujących pyszne polskie potrawy oraz te typowe dla regionu Podlasia, które cechują się wpływem leżącej za wschodnią granicą Litwy. Smakosze mogą spróbować regionalnych kartaczy, babki ziemniaczanej, zagubów czy kiszki. Potrawy te w większości tworzone są na bazie ziemniaka, który na tym obszarze ma dość duże znaczenie kulinarne. Nie brakuje tutaj również pysznych deserów, do których możemy zaliczyć mrowisko, sękacza oraz znane w całym kraju marcinki. Warto również wspomnieć, że prócz pysznych dań białostockie lokale wyróżniają się niezwykłym klimatem, dzięki któremu jeszcze lepiej poczujemy atmosferę północno – wschodniej Polski. W budynkach znajdziemy charakterystyczne dla regionu ozdoby i obrazy, które z pewnością umilą nam spożywanie posiłków.

Białystok to jedno z najbardziej znanych miast północno – wschodniej części Polski. Dobrze rozwinięta gospodarka i infrastruktura sprawiają, że miejsce to uznawane jest za centrum całego regionu. Piękne zabytki i niezwykła historia przyciągają wielu gości, co wpływa na rozbudowaną bazę noclegową, a także gastronomiczną. W Białymstoku znajdziemy wiele smacznych i niedrogich lokali, które serwują dania zarówno z całego świata, jak i te charakterystyczne dla Podlasia.