Polecana karma dla psów

Polecana karma dla psów

 

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wdzięczność okazywana przez zadbane i szczęśliwe czworonogi to jeden z najpiękniejszych prezentów, które możemy od nich otrzymać. Jednym z najważniejszych aspektów, o których powinien pamiętać każdy właściciel takiego pupila, jest odpowiednie żywienie. Dobra i pełnowartościowa karma może mieć ogromny wpływ nie tylko na zdrowie, ale i na samopoczucie psiaka. Do polecanych produktów, po które powinien sięgnąć każdy właściciel, jest karma bezzbożowa.

Zalety karmy bezzbożowej

karmy bezzbożowe dla psówBardzo ważną rzeczą, o której często zapominamy, jest natura psa. Pomimo ich przyjaznego nastawienia należy pamiętać o tym, że czworonogi te wywodzą się z rodziny drapieżników, a ich pierwotnym pokarmem są inne, mniejsze zwierzęta. Ma to duże znaczenie w diecie psa, która powinna opierać się głównie na białkach. Niestety większość karm, szczególnie tych tańszych, białko traktuje jedynie jako dodatek, a nie jako najważniejszy składnik oferowanego pokarmu. Karmy te bazują przede wszystkim na produktach pochodzenia roślinnego, które w większych ilościach nie są korzystne dla psiego organizmu. Aby nasz pupil był nie tylko zdrowy, ale i zadowolony, warto pomyśleć o zakupie karmy bezzbożowej. Największą cechą, która odróżnia te produkty od pozostałych, jest duża zawartość białka. Zawarte w niej elementy roślin i zbóż są tylko niezbędnym dodatkiem, potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Karmy bezzbożowe dla psów są pełnowartościowym posiłkiem, który nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale i poprawia samopoczucie psiaków. Nasze zwierzaki będą mieć nie tylko więcej energii i chęci do zabawy, ale będą też mniej ospałe i szczęśliwsze. Mimo wyższej ceny karm bezzbożowych należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, która odróżnia je od zwykłych produktów pełnych produktów pochodzenia roślinnego. Karmy z dużą zawartością białka są znacznie bardziej syte, dzięki czemu szybko zaspokoją głód. W odróżnieniu od nich te tańsze karmy muszą być spożyte w znacznie większej ilości, aby nasz pies się najadł. Niesie to ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, takich jak ryzyko nadwagi, chorób lub problemów żołądkowych w postaci nudności oraz biegunki.

Prawidłowe żywienie to jedna z podstawowych rzeczy, o której powinien pamiętać każdy właściciel czworonoga. Dobrze dobrana karma nie tylko uszczęśliwi psa, ale i wspomoże funkcjonowanie organizmu. Jeżeli zależy nam na pełnowartościowym i naturalnym posiłku, warto zakupić karmę bezzbożową, która w odróżnieniu od zwykłych produktów cechuje się dużą ilością zawartego w niej białka. Źle dobrana karma może nieść ze sobą wiele przykrych konsekwencji, takich jak choroby, nadwaga oraz problemy z układem trawiennym.