Podłogowe deski z litego drewna

Podłogowe deski z litego drewna

Podłoga jest bez wątpienia jedną z najbardziej istotnych elementów w naszym domu. Budując swój własny dom staramy się zawsze dobierać podłogi w taki sposób by wyróżniały się one nie tylko funkcjonalnością ale przede wszystkim estetyką. Coraz częściej zauważa się powrót mody opartej o podłogi wykonane z litego drewna.

Solidne deski na podłogę

lita deska podłogowa dąbW ciągu ostatnich kilkunastu lat w naszym kraju na dobre zagościł trend związany z kładzeniem na podłodze płytek, wykładzin lub paneli. Rzadziej słyszało się o zainteresowaniu litym drewnem, które mogłoby się na takiej podłodze znaleźć. Na dzień dzisiejszy drewniane podłogi wracają do łask i znów sukcesywnie podbijają serca Polaków. Podłogi wykonane z drewnianych desek słyną z tego, że są bardzo wytrzymałe. Skoro już poruszamy kwestię jaką jest lita deska podłogowa dąb jest gatunkiem, który bardzo często jest wykorzystywany do produkcji podłóg. Ten gatunek drewna jest szczególnie wytrzymały i twardy. Posiadając we własnym domu podłogę z litego drewna dębowego możemy mieć pewność, że będzie nam ona służyła przez wiele lat zachowując przy tym świetny wygląd. Najczęściej wybieranymi gatunkami drzew, których powstają podłogi jest dąb, buk, olcha czarna oraz jesion i klon. Każdy z wymienionych gatunków wyróżnia się trwałością ale każdy z nich jest inny pod wieloma względami. Przede wszystkim różnią się one kolorystyką ale również wzajemnym układaniem się słojów.

Ogólnie rzecz biorąc podłogi z litego drewna są coraz częściej montowane w nowoczesnych domach. Bardzo dużym plusem stojącym po ich stronie jest to, że bez problemu możemy zamontować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Drewno (zależnie od gatunków) posiada bardzo dobre parametry odnośnie absorbowania i przekazywania ciepła oraz skutecznie chroni przed wilgocią.