Płyty poliwęglanu kanalikowego

Płyty poliwęglanu kanalikowego

Łatwa dostępność do surowców, z których powstają tworzywa sztuczne oraz właściwości samych tworzyw są ogromną inspiracją dla producentów materiałów konstrukcyjnych. Zletą tworzyw sztucznych jest również to, że w zależności od technologii wytwarzania z tego samego surowca możemy otrzymać produkt o innych parametrach.

Sztywne płyty poliwęglanowe

panele z poliwęglanu komorowegoJednym z bardziej popularnych materiałów konstrukcyjnym używanym w wielu branżach są lekkie panele z poliwęglanu komorowego dostarczanych przez producentów w wielu wersjach rozmiarów kolorów i struktur. Popularność wśród wielu odbiorców poliwęglan zawdzięcza swoim bardzo przydatnym właściwościom, które tworzą z niego surowiec niezastąpiony. Płyty poliwęglanowej mimo dużych rozmiarów są na tyle sztywne by można było wznosić z nich odporne ścianki działowe, zadaszenia wiat i innych konstrukcji. Z poliwęglanu wykonuje się wypełnienia okien, osłony basenów, ogrody zimowe, odporne kasetony reklamowe, doświetlenia wnętrz w postaci świetlików oraz wiele innych przydatnych elementów konstrukcyjnych. Poliwęglan kanalikowy jest materiałem bardzo lekkim nie obciążającym elementów konstrukcyjnym i jednocześnie bardzo odpornym na udary mechaniczne. Producenci różnorodnych elementów cenią sobie łatwość obróbki tego materiału i możliwość gięcia na zimno. Gwarancja udzielana na płyty poliwęglanowe wynosi przeciętnie 10 lat co w bardzo prosty sposób świadczy o ich odporności na zmienne warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne.

Płyty poliwęglanowe są zabezpieczane warstwami zapobiegającymi przenikaniu promieniowania UV, co zwiększa ich funkcjonalność. Na rynku dostępne są panele w różnych kolorach lecz najczęściej spotyka się je w barwie mlecznej, zadymianej bądź transparentnej. Więcej informacji na stronach sprzedawców i producentów.