Płyn do soczewek miesięcznych

Wybór soczewek jest na rynku ogromny. Do kupienia są soczewki jednodniowe, miesięczne czy kwartalne. Niektóre z nich można nosić tylko w ciągu dnia, inne nie wymagają ściągania na noc. Są wśród nich te kolorowe, zmieniające kolor naszego oka, lub bezbarwne. Wszystkie je łączy jedno: wymagają właściwej pielęgnacji, w czym pomaga wielofunkcyjny płyn do soczewek.

Który kompleksowy płyn do soczewek wybrać?

kompleksowy renu płyn do soczewekOsoby, które nie lubią nosić okularów lub ze względów zawodowych nie mogą tego robić, bo np. przepisy BHP wymagają noszenia w pracy okularów ochronnych, mają do wyboru soczewki. Pozwalają one korygować niemal każdą wadę wzroku. Dawniej nosiły je wyłącznie osoby cierpiące na dalekowzroczność lub krótkowzroczność, ale pojawienie się soczewek torycznych pozwoliło również osobom z astygmatyzmem rozstać się z okularami. Z roku na rok popularność soczewek rośnie, powiększa się również oferta ich producentów. Jednak same soczewki to nie wszystko. By służyły nam przez odpowiednio długi czas, i co najważniejsze – właściwie spełniały swoją funkcję, wymagają właściwej pielęgnacji. Pomóc w tym może odpowiedni preparat, np. kompleksowy renu płyn do soczewek. Działa wielotorowo, bo nie tylko usuwa zanieczyszczenia środowiskowe z powierzchni soczewki, ale też nawilża ją oraz pomaga przechowywać (odpowiednią ilość płynu nalewa się do dwukomorowego pojemnika). Stąd kompleksowe płyny do soczewek najlepiej kupować w dużych opakowaniach, bo najczęściej zużywa się ich dużo. Należy też zadbać o odpowiednią ich jakość, bo tylko w ten sposób noszenie soczewek kontaktowych będzie dla nas komfortowe. Źle pielęgnowane mogą podrażniać oko, co negatywnie wpłynie na jakość widzenia. Nie wolno dopuścić do przesuszenia powierzchni soczewki. Jeśli więc cierpimy na zespół suchego oka, co dotyczy większości osób pracujących przed komputerem czy w klimatyzowanych biurach, warto kupić w aptece specjalne krople, które można stosować w przypadku noszenia soczewek kontaktowych. Nie powinny one zawierać konserwantów i być jak najbardziej naturalne. 

Dla wielu osób, zwłaszcza mających bardzo dużą wadę wzroku, noszenie soczewek kontaktowych to bardzo dobre rozwiązanie. Jest wygodne, pozwala też ukryć tę wstydliwą dolegliwość. Ważne jest jednak, by w trakcie ich noszenia właściwie dbać o oczy.