Płatki jaglane jako źródło zdrowia

Płatki jaglane jako źródło zdrowia

Każdy, kto musi wykluczyć ze swojej diety spożywanie glutenu, zastanawia się co zatem może jeść bez obaw o zdrowie. Wbrew pozorom jest wiele produktów, które nie zawierają glutenu. Istnieją na rynku produkty specjalne stworzone w wersji bezglutenowej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Przykładem takim są ciastka.

Jaglane ciastka bez glutenu

dobre ciastka z płatków jaglanychJeśli dba się o swoje zdrowie warto unikać jedzenia słodyczy, ale na szczęście na rynku dostępne są te w zdrowej wersji. Specjalnie dla osób niemogących z różnych względów spożywać glutenu, na rynku dostępne są bezglutenowe ciasteczka jaglane. Są to niezwykle dobre ciastka z płatków jaglanych z dodatkiem żurawiny. Ciastka te są niezwykle smaczne i zdrowe. Bogate są w witaminy i minerały. Płatki jaglane, z których wykonane są ciastka mają szereg pozytywnych właściwości. Pomagają one w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i poprawiają koncentrację. Świetnie działają również na przemianę materii. Płatki jaglane dostarczają witamin z grupy B oraz E. Zawierają żelazo, potas, wapń. Dzięki zawartości błonnika pokarmowego można skutecznie obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru w organizmie. Płatki owsiane działają odmładzająco na organizm, wspomagają prawidłową pracę mózgu, pomocne są w walce z bezsennością. Ciastka jaglane świetnie nadają się nawet dla osób, które się odchudzają, ponieważ nie mają dużo kalorii. Zawarta w nich żurawina ma świetne działanie przeciwbakteryjne. Spożywanie żurawiny zalecane jest np. podczas zapalenia pęcherza, ponieważ świetnie działa na układ moczowy. Żurawina podnosi odporność oraz świetnie dba o układ sercowo-naczyniowy. Bezglutenowe ciastka z żurawiną to świetny wybór. Zdrowa dieta bez wyrzeczeń dzięki nim jest możliwa. Nie trzeba odmawiać sobie słodyczy, tylko można sięgnąć po ich zdrową alternatywę i cieszyć się z ich wspaniałych właściwości. Mają dobry skład i świetny smak, zatem wszystko to, czego szukają osoby dbające o zdrowie i ilość spożywanych kalorii.

Ciastka jaglane są niezwykle pożywną i zdrową przekąską. Nie zawierają one glutenu, zatem można je jeść bez obaw. Dodatek żurawiny sprawia, że nabierają wyjątkowego smaku. Ciastka jaglane są łatwodostępne, zatem można je nabyć nawet przy okazji tankowania samochodu do pracy.