Planowanie ślubu z obcokrajowcem

Planowanie ślubu z obcokrajowcem

Kiedy w zeszłym roku udałam się na urlop do Hiszpanii, nie miałam pojęcia, że zostanę tam na stałe. Poznałam tam chłopaka, który bardzo szybko mi się oświadczył. W końcu doszłam do wniosku, że zostanę z nim w Hiszpanii na stałe, ale na ślub wrócimy do Polski. Wróciliśmy do Polski i od razu zaczęliśmy planować szybki ślub. Ze względu na tempo w jakim wszystko organizowaliśmy, zastanawiałam się, jak cała uroczystość wypadnie finalnie i czy będziemy mieli co wspominać.

Przygotowania do ślubu z obcokrajowcem

perfekcyjny ślub z obcokrajowcemZ perspektywy czasu muszę przyznać, że miałam perfekcyjny ślub z obcokrajowcem. Przygotowania do ślubu rozpoczęliśmy od Urzędu Stanu Cywilnego w naszym mieście. Ponieważ mój narzeczony jest obcokrajowcem to musieliśmy do urzędu dostarczyć odpowiednie dokumenty. Najważniejszy był jego akt urodzenia przywieziony z Hiszpanii. Wtedy złożyliśmy odpowiednie oświadczenia o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa oraz o wyborze przyszłych nazwisk naszych i naszych dzieci. Musieliśmy jeszcze załatwić tłumacza, żeby goście z zagranicy rozumieli przebieg uroczystości. Nie było to trudne, ponieważ w przypadku ślubów z obcokrajowcem, urząd zapewnia możliwość zorganizowania tłumacza. Dzięki temu mój ślub z obcokrajowcem był naprawdę perfekcyjny. Kierownik urzędu stanu cywilnego podczas uroczystości poruszył wątek międzynarodowych małżeństw i upiększył naszą uroczystość piękną przemową państwową. Dużym urozmaiceniem było również to, że składaliśmy sobie przysięgę małżeńską w dwóch językach. Byłam bardzo zadowolona z takiego perfekcyjnego ślubu z obcokrajowcem. Muszę przyznać, że urząd stanu cywilnego stanął na wysokości zadania, jeśli chodzi o organizację takiego mieszanego ślubu. W trakcie przygotowań do naszego ślubu spisaliśmy jeszcze z moim przyszłym mężem umowę notarialną dotyczącą naszych majątków i wielu spraw związanych z życiem małżeńskim.

W przypadku ślubów z obcokrajowcami jest to bardzo częsta praktyka. Dzięki temu obie strony małżeństwa, a szczególnie strona która wyjeżdża z kraju może czuć się bezpiecznie i pewnie. Byłam bardzo zadowolona z takiego perfekcyjnego ślubu z obcokrajowcem. Wielu z naszych gości mówiło nam potem, że bardzo podobał im się nasz ślub i wesele, i dawno się tak dobrze nie ubawili podczas wesela.