Piękny złoty łańcuszek

Piękny złoty łańcuszek

 

Nie od dziś mówi się, że złoto jest zawsze w cenie. Może dlatego tak chętnie kupujemy złotą biżuterię. Najczęściej wybieramy ją na prezent na specjalne okazje – chrzciny, komunia, urodziny. Złota biżuteria zawsze wygląda elegancko.

Delikatny złoty łańcuszek

złote łańcuszkiMoja chrześnica miała w tym roku komunię świętą. Jest to ważne przeżycie dla każdego dziecka. Nie widzimy się często, bo mieszkam w innym mieście. Zawsze kiedy odwiedzam rodzinę tutaj staram się zajść też do niej. Bardzo się lubimy i mamy ze sobą dobry kontakt. Pamiętam jak popularne były kiedyś złote łańcuszki w prezencie z okazji komunii. Też kupiłam taki Marcelinie. Delikatny, ładnie pleciony. Nie kupiłam jednak do niego medalika tylko mały złoty krzyżyk. Wszystko razem wyglądało bardzo ładnie i elegancko. Mama Marceliny, moja siostra, mówiła, że mogłam zamiast tego kupić jej np. konsolę do gier. Ja natomiast uważam, że taki łańcuszek to wyjątkowa pamiątka komunii. W końcu jest to wydarzenie religijne, stąd też złoty krzyżyk na łańcuszku. Dziewczynka była zadowolona, zapięłam łańcuszek na jej szyi. Siostra nie chciała, żeby chodziła w nim na co dzień. Bała się, że go po prostu zgubi. Marcelina jednak twardo postawiła na swoim i chodziła z łańcuszkiem do szkoły i na podwórko. Żeby go nie zgubić chowała go pod bluzkę. Bardzo jej się spodobał prezent ode mnie. Teraz myślę o tym, by na osiemnaste urodziny również kupić jej jakąś ładną złotą biżuterię. Może pierścionek lub bransoletkę i kolczyki? Mam jeszcze dużo czasu na zastanowienie. Złoto to przecież dobra inwestycja.

Również mam trochę złotej biżuterii. Niektóre jej elementy są uszkodzone – zerwane łańcuszki i bransoletka, złamany kolczyk. Postanowiłam, że oddam ją do jubilera i zlecę zrobienie z niej jednego porządnego złotego łańcuszka. Wtedy nic się nie zmarnuje.