Pięknie pomalowane ściany

Pięknie pomalowane ściany

W ostatnim czasie an terenie naszego miasta odbył się ogólnopolski konkurs na najładniejszą grafikę artystyczną pomalowaną na terenie miasta. Są to już tak na prawdę zawody i bardzo dużej randze, bo jest to czas gdzie zjeżdżają się wszyscy artyści, którzy zajmują się malowaniem budynków różnymi technikami i chcą się sprawdzić w takim konkursie, bo do wygrania jest bardzo cenna nagroda.

Pomalowane ściany przez artystów

malowanie artystyczne ścianW dzisiejszych czasach każdy z nas szuka nieco odmiany, czegoś niestandardowego i pewnego odejścia od schematów. Najbardziej zauważalne jest to w sztuce, gdyż tam każdy może wyrazić to co na prawdę czuje i wyraża to właśnie poprzez swoje obrazy. Miasto co roku chcemy,aby jego mury i budynku były coraz bardziej malownicze i atrakcyjne, dlatego organizuje się raz do roku konkurs, gdzie artyści pokazują swoje umiejętności. O tym kto wygra decyduje komisja, która założona jest z wykładowców akademickich na lokalnej akademii sztuki i piękna. Każdy kto wygra nagrodę główna będzie miał zagwarantowane malowanie artystyczne ścian w określonych miejscach w całym mieście. Dzięki temu sam artysta zasłynie, bo jego obrazy będą się znajdować w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście, a samo miasto będzie o wiele bardziej kolorowe i przyjazne dla jego mieszkańców jak i przyjezdnych gości. Trzeba jednak pamiętać, ze taki konkurs jest niezwykle wymagający, bo zjeżdżają się tu już artyści prawej z całej Polski, wiec poziom jest bardzo wysoki. Oczywiście każdy może się zapisać do takiego konkursu i jeżeli przejdzie pierwsze fazy początkowych etapów to może być zakwalifikowany do głównego finału. Jest to pokaz, który rok rocznie przyciąga tłumy widzów, bo nie codziennie mogą oni podziwiać artystów w swoim żywiole, a w głównej mierze jest to sztuka nowoczesna i w postaci graffiti. Jest to zachwycające jak wspaniałe obrazy mogą powstawać przy użyciu kilku puszek spray’u i odrobiny wyobraźni danego artysty.

Cieszy nas fakt, że jest w Polsce takie miasto, które bardzo dobrze rozumie się z artystami i wie czego im jest potrzebne. Przy okazji mają oni okazje do wypromowania swojej własnej osoby i obrazów, co może przekształcić się w bardzo obiecującą karierę zawodową związana z tworzeniem różnego rodzaju graffiti w całym kraju.