Piękne pluszaki handmade dla niemowlaków

Piękne pluszaki handmade dla niemowlaków

Bez pluszowych przyjaciół nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwo. Chociaż większość zabawek zupełnie zmieniła się na przestrzeni lat, to forma i funkcja pluszaków wciąż pozostaje niezmienna. Co więcej pluszaki handmade są niezwykle piękne i doskonale komponują się z nowoczesnymi stylami dekorowania dziecięcych pokoików, a przy tym wspierają rozwój maluszka.

Wybierz pluszaka handmade

handmade pluszakiW sieci jest pełno ręcznie szytych zabawek dla dzieci. Zwłaszcza dla niemowlaków warto sięgnąć po handmade pluszaki które z łatwością można uprać i szybko wysuszyć, aby znów mogły trafić do dziecięcych rączek i buziek, bo oczywiście maluchy najchętniej wkładają wszystko do buzi. Na szczególną uwagę wśród takich pluszaków dla maluchów zasługują zabawki w prostej formie, jak miniaturowy kocyk lub kostka, które są przyozdobione mnóstwem kolorowych metek, które niemowlak może próbować chwytać. Zwłaszcza kostki sensoryczne są świetnym wyborem jako pierwszy pluszak malucha, gdyż każda jej ścianka może być wykonana z innego materiału. Różne faktury jak gładka bawełna, miękkie i puszyste minky i szeleszcząca folia na pewno zaciekawią małego odkrywcę. Dla starszych dzieci warto wybrać ręcznie wykonane pluszaki w formie kochanych przez wszystkich zwierzątek. Ich miękkość zapewni maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, gdy rodzic zniknie z pola widzenia, a wyraziste elementy na pyszczku ułatwią wspólną zabawę w pokazywanie części ciała. Wystarczy, że rodzic będzie zadawał odpowiednie pytania: „Gdzie piesek ma oczko?”, a maluch z łatwością je odnajdzie. Świetną opcją są także ręcznie wykonane miniaturowe pluszaki, które mogą zawisnąć nad dziecięcym łóżeczkiem w postaci uroczej karuzeli. Trzeba jednak pamiętać, aby jej poszczególne elementy były łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż tego typu zabawki szybko kurzą się i wymagają prania, aby nie stały się siedliskiem alergenów.

Jak widać pluszaki mają bardzo ważne zadanie w rozwoju malucha. Chociaż dopiero u nieco starszych dzieci pojawia się więź z ulubioną miękką zabawką, to ręcznie przygotowane zabawki sensoryczne mogą towarzyszyć maluszkom już w kołysce czy gondoli. Natomiast starsze niemowlaki z chęcią przytulą się do pięknych pluszaków handmade, które staną się ostoją ich poczucia bezpieczeństwa podczas drzemek.