Pianka PUR do ociepleń

Do ocieplania budynków wykorzystywane są najróżniejsze materiały. Standardem jest jednak to, że do tego typu zadań wykorzystywany jest styropian. Niegdyś był to w zasadzie jedyny dostępny materiał więc obecnie spotykamy całe mnóstwo domów ocieplonych właśnie przy użyciu tego materiału. Jednak obecnie mamy do dyspozycji również inne rozwiązania, z których coraz więcej osób zaczyna korzystać. 

Skuteczne ocieplanie pianką poliuretanową 

ocieplanie pianką mazowieckieStyropian jest materiałem stosowanym do termoizolacji od lat i obecnie również mnóstwo osób decyduje się na korzystanie z tego materiału. Jednak wcale to nie oznacza tego, że nie można stosować innych materiałów, których skuteczność jest o wiele lepsza. Przykładowo stosując piankę poliuretanową można ocieplić budynek znacznie lepiej. Warstwa termoizolacyjna o grubości pięciu centymetrów może zatrzymywać ciepło tak samo skutecznie jak styropian. Jednak różnica tkwi w tym, że w przypadku styropianu to jego grubość by musiała wynosić aż piętnaście centymetrów. W związku z tym pianki można użyć znacznie mniej i tym samym nie tracimy niepotrzebnie miejsca. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które każdego dnia piankę nakładają na ściany czy posadzki. Początkowo bywało tak, że piankę poliuretanową wykorzystywano głównie na poddaszach. Jednak z biegiem czasu zaczęła powstawać taka pianka, którą można zastosować na różnych powierzchniach. Na ten moment wielokrotnie widuje się zabiegi ocieplania ścian przy użyciu pianki PUR. Pianka poliuretanowa wyróżnia się tym, że doskonale przylega do najróżniejszych powierzchni. Można skutecznie zastosować tą piankę zarówno na powierzchniach drewnianych jak i murowanych. Wiele osób decyduje się również na stosowanie pianki poliuretanowej na ścianach pokrytych różnymi materiałami sztucznymi. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa to materiał, który można z powodzeniem zastosować w naszych domach. Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie dostępna jest pianka poliuretanowa, która ma zdolność przepuszczania pary wodnej. Dzięki tej właściwości możliwe jest efektywne zabezpieczanie budynku przed występowaniem mostków termicznych doprowadzających do powstawania wilgoci.