Papiery dekoracyjne do pakowania prezentów

Papiery dekoracyjne do pakowania prezentów

 

Czas świąt Bożego Narodzenia to oczywiście pakowanie prezentów. Dla wielu kupowanie i pakowanie upomininków dla swoich blisków to większa przyjemność, niż samo ich otrzymywanie. Mając do dypozycji piękne papiery dekoracyjne i inne artykuły, które pomagają zrobić samodzielnie piękne paczki, które mogą czekać już wcześniej w domu jako element dekoracyjny.

Więcej o papierach dekoracyjnych

papiery dekoracyjneNiegdyś po prostu wybieraliśmy w sklepie najładniejszy kolorowy papier jaki mogliśmy znaleźć i pakowaliśmy prezent. Dziś jednak wiele osób podchodzi do tej kwestii nieco inaczej. I nic dziwnego, ponieważ efekty jakie możemy otrzymać naprawdę zachwycają. Do przygotowania takich samodzielnych prezentów, które będą pięknie wyglądać pod choinką potrzebne są oczywiście przede wszystkim papiery dekoracyjne. Najlepiej, aby były one jak naprostsze, jak najbardziej minimalistyczne, może to być zwykły szary papier, lub jasny z niewielkimi elementami dekoracyjnymi. Do tego niezbędny będzie brązowy sznurek, który kupimy w każdej pasmanterii. Jako elementów dekoracyjnych, które będą stanowić piekne tło, można użyć na przykład gałązek drzew iglastych, takich jak świerk i bardzo małych szyszek. Poza tym, możemy użyć czerwonego sznurka, lasek wanilii, i plasterków suszonej pomarańczy, która nada prawdziwego świątecznego klimatu. Często wykorzystuje się również biało-czerwone cukrowe laski. Pamiętajmy, że im prościej tym estetyczniej.

Za pomocą wyżej wymienionych elementów, których bazą będą oczywiście papiery dekoracyjne stworzymy przepięknie zapakowane preznety, które zachwycą każdego kto je otrzyma. Poza tym, wszystko co zrobione jest z pasją i miłością musi się spodobać i zrobić wrażenie. Pakowanie prezentów to świetna zabawa, szczególnie dla tych, którzy lubią DIY.