Panel podłogowy z dębu

Panel podłogowy z dębu

Na wystrój wnętrza wpływa wiele czynników, które niedoświadczeni projektanci wnętrz pomijają. Wszyscy skupiają się na meblach, kolorach ścian i wszystkich dodatkach, a zapominają o podstawie całego pomieszczenia, to znaczy o podłodze. Jeśli rodzaj podłogi nie będzie dostosowany do reszty, to całość nie będzie wyglądać tak dobrze, jakby mogła gdyby wszystko było dobrane w poprawny sposób. Wielu ludzi urządzając swoje mieszkanie pomija temat podłogi, ponieważ uważają że dobra podłoga musi być drogo, co jest nieprawdą.

Niedroga podłoga dębowa

panele podłogowe dąb naturalnyJednym z lepszych gatunków drewna, wykorzystywanym do produkcji podłóg jest dąb. Ten fakt nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ dąb wykorzystywany jest od wielu lat i to nie tylko do produkcji podłóg, ale także mebli i różnego rodzaju ozdób. Podłoga w tradycyjnej formie wykonana z dębu faktycznie może być droga, ale zawsze możemy wybrać tańszą formę, która swoim wyglądem będzie idealnie odwzorowywać tradycyjną podłogę. Mowa tutaj oczywiście o panele. Panele podłogowe dąb naturalny zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak z wielu powodów. Takie panele posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Szacuje się że żywotność konkretnie takich paneli jest kilkukrotnie dłuższa od żywotności zwykłych paneli i sięga ona nawet do kilkudziesięciu lat. Układanie takich paneli jest bardzo proste, ponieważ układamy je tak samo jak wszystkie inne panele, składamy je na zatrzaski. Powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie, bez żadnych większych problemów. Panele z dębu są dość elastyczne, więc nawet jeśli nasza posadzka nie jest idealnie równa, to panele się do niej dostosują. Całą podłogę możemy wykończyć przy pomocy listw przypodłogowych, które mogą być także wykonane z dębu.

Za jeden metr kwadratowy takich panele nie zapłacimy dużo więcej, niż za panele z tworzywa drewnopodobnego, a będziemy mieć podłogę naprawdę bardzo dobrej jakości. Jak już wcześniej wspominałem, popularność wyżej opisanych paneli jest coraz większa, więc z dostępem do nich także nie powinniśmy mieć problemu. Panele z dębu możemy kupić w każdym dobrym sklepie z branży remontowo budowlanej. Kupując takie panele warto dokupić do nich specjalną matę wygłuszającą, którą układamy bezpośrednio pod panelami.