Oświetlenie w technologii LED

Oświetlenie w technologii LED

Technologia oświetlenia LED zdecydowanie zrewolucjonizowała rynek elektryczny i elektroniczny. Rewolucja doszła już do takiego etapu, że w wielu miejscach zaczęto zakazywać używania żarówek wolframowych i narzucono konieczność używania żarówek energooszczędnych. Można więc śmiało powiedzieć, że technologia LED wpływa na ochronę środowiska z racji tego, że pobierają mniej energii.

Naświetlacz oparty o rozwiązania energooszczędne

naświetlacze ledWspomniana we wstępie technologia LED jest stosowana nie tylko w oświetleniu. Obecnie powstają matryce LED do telewizorów, tabletów czy monitorów. Są to rozwiązania tańsze w produkcji oraz oczywiście trwalsze i oszczędniejsze. Ciekawym zastosowaniem tej technologii są naświetlacze. Zapewne nie każdy słyszał o tych urządzeniach albo spotkał się z ich inną nazwą. Naświetlacze led są urządzeniami służącymi do oświetlenia jakiegoś miejsca lub jego wyeksponowania. Z całą pewnością niejednokrotnie zdarzała się Państwu taka sytuacja, że parkowaliście samochód w nocy a tylne oświetlenie waszego auta nie było wystarczające. W takich sytuacjach na pomoc przychodzą naświetlacze. Dzięki nim wjazd do garażu nie będzie wiązał się już nigdy więcej z obawą związaną z uszkodzeniem naszego auta. Dość ciekawym połączeniem jest to, że naświetlacze led występują w wersjach z czujnikami ruchu. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie z tej racji, że czujnik spowoduje pobudzenie naświetlacza w momencie gdy zostanie zarejestrowany ruch. Nie wszyscy jednak stosują to rozwiązanie ponieważ naświetlacz uruchomi się nawet w sytuacji gdy w obszarze skanowania znajdzie się pies lub kot. Największą zaletą naświetlaczy led jest ich żywotność. Szacuje się, że lampy led w większości naświetlaczy są w stanie wytrzymać nawet około 50 tysięcy godzin. Jest to więc bardzo dużo i zwykłe żarówki wolframowe nie byłyby w stanie wytrzymać nawet połowy tego czasu. Omawiane naświetlacze LED posiadają opcję regulacji dzięki czemu ustawimy kąt świecenia taki jaki aktualnie potrzebujemy.

Oświetlanie z wykorzystaniem naświetlaczy jest używane nie tylko do oświetlenia wjazdów. Bardzo często możemy spotkać halogeny ledowe oświetlające pomniki, kościoły lub różnego typu zabytki. Stosuje się je także do eksponowania witryn sklepowych dzięki czemu sklep może być lepiej widoczny co przełoży się na sprzedaż.