Oryginalne listwy przypodłogowe

Oryginalne listwy przypodłogowe

Znajomi i rodzina zawsze śmiali się ze mnie, że zwracam uwagę na takie szczegóły, o których oni by nawet nie pomyśleli, a jednocześnie nie zauważam rzeczy, które innym od razu rzucają się w oczy. I faktycznie muszę przyznać, że trudno byłoby mi się z nimi nie zgodzić, ponieważ uważam, że naprawdę interesujące są tylko te rzeczy, które odbiegają od normy i są dzięki temu w stanie się wyróżnić na dla ogólnych standardów.

Wysokie listwy przypodłogowe

oryginalna listwa przypodłogowa wysokaOstatnim przykładem mojego pojmowania świata były odwiedziny w nowym mieszkaniu naszych znajomych, w którym razem z żoną byliśmy po raz pierwszy. Kiedy tylko przekroczyliśmy próg mieszkania żona i inni znajomi od razu zwrócili uwagę na funkcjonalne wnętrze i pojemne szafy w przedpokoju, a po wejściu do pokojów zachwycali się układem mieszkania i jego przestronnością. Moją uwagę przykuła z kolei oryginalna listwa przypodłogowa wysoka na tyle, że można byłoby oprzeć o nią telefon komórkowy bez dotykania ściany. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego rozwiązania i chociaż nikt inny początkowo nie zwrócił na te listwy większej uwagi, to kiedy zapytałem o nie właścicieli mieszkania to także inni odwiedzający przyznali mi rację, że jest to specyficzne rozwiązanie, z którym nie spotkali się nigdy wcześniej. Okazało się, że poza funkcją dekoracyjną takie listwy mają też spełniać funkcję ochronną przed obijaniem ścian. W mieszkaniu znajomych po podłodze przemieszczał się bowiem ich żółw, który w poprzednim lokum po prostu regularnie obijał im ściany na wysokości kilku centymetrów, przez co ciągle musieli je odmalowywać. Ponieważ żółwie żyją nawet dłużej, niż okres na jaki znajomi wzięli kredyt to uznali, że po prostu zainstalują inny rodzaj listew przypodłogowych, który jak się okazało jest ogólnodostępny w większości sklepów budowlanych. Ten prosty zabieg pozwolił im połączenie przyjemnego dla oka efektu, z pożytecznym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Wykańczając swoje mieszkanie warto poświęcić chwilę na rozważenie swoich realnych, czasem niestandardowych potrzeb z nim związanych co pozwoli na zaplanowaniu zakupów i stosowanych rozwiązań już na początkowym etapie. Dzięki temu uzyskamy oczekiwany przez nas efekt wizualny, który będzie szedł w parze z funkcjonalnością, która z czasem będzie przecież najważniejsza.