Organizacja wymarzonego wesela w Krakowie

Organizacja wymarzonego wesela w Krakowie

 

Dla większości par, długoletni związek zostaje sfinalizowany małżeństwem, które wiąże się ze ślubem kościelny, lub cywilnym oraz z weselem. To dla przyszłej młodej pary wielkie wydarzenie, które z pewnością zapamiętają do końca życia. Dzień ślubu i wesele zostaną uwiecznione na filmie i zdjęciach, które będą pamiątką pokazywaną dzieciom. Warto zadbać o organizację tej uroczystości, aby niczego później nie żałować.

Niezbędne etapy organizacji wesela

kraków organizacja weselaDla osób, które nie posiadają współmałżonka, może się wydawać banalnie proste zorganizowanie ślubu i wesela. To tylko jeden dzień, w trakcie którego wydarzy się wiele ważnych momentów, które wszyscy będą długo wspominać. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ aby tego dnia wszystko zagrało jak trzeba, to konieczne są wielotygodniowe przygotowania. Najlepszym miejscem na wzięcie ślubu jest Kraków organizacja wesela w tym mieście może być trudna ze względu na dużą ilość tego typu uroczystości. Wesela w mieście królów organizują nie tylko mieszkańcy, ale także osoby z poza miasta. W Krakowie znajdziemy mnóstwo sal mogących pomieścić nawet kilkaset osób i są one zlokalizowane głównie w hotelach. Najwięcej wesel się odbywa na Rynku Głównym w restauracjach zlokalizowanych wokoło płyty Rynku, gdyż ślub jest organizowany w kościele Mariackim. To wyjątkowy dzień i noc dla każdej pary, dlatego trzeba odpowiednio wcześnie zacząć organizację tej uroczystości. Przygotowania się zaczynają od wyznaczenia daty ślubu, pod którą szuka się sali weselnej. Kiedy ją znajdziemy, to czas na dobranie menu, dekoracji sali, zapewnienie atrakcji gościom, czy zakupienie zapasu napojów i alkoholi. Na weselu nie może zabraknąć dobrej muzyki, więc trzeba znaleźć kapelę, orkiestrą, lub DJ-a. Na samym końcu możemy wysyłać zaproszenia do gości i szukać sukni ślubnej oraz fraka, lub garnituru.

Organizacja wesela zabiera najczęściej kilka miesięcy intensywnej pracy nad każdym szczegółem. Wiele par organizuje różne atrakcje dla gości w postaci pokazów pirotechnicznych, czy występów zaproszonych, znanych zespołów. Organizacja takie uroczystości, często jest liczona w dziesiątkach, albo nawet w setkach tysięcy złotych. Im więcej zaproszonych zostanie gości, tym więcej będzie kosztowało wesele. W Krakowie przeciętna cena za każdą osobę wynosi od dwustu do nawet pięciuset złotych.