Odpowiednie wyposażenie portierni

Odpowiednie wyposażenie portierni

Remont portierni w firmie to z pozoru nie jest wielkie wydarzenie, ani przedsięwzięcie. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Bo właśnie to miejsce jest niezwykle ważne – to w końcu tam dochodzi do weryfikacji osób, które wchodzą do budynku, czy z niego wychodzą. Niezwykle ważna jest również fucha portiera, który wydaje klucze do odpowiednich pomieszczeń. 

Odpowiedni depozytor kluczy to podstawa 

depozytory kluczyGdzie możemy spotkać się z produktem jakim jest depozytor klucza? Przede wszystkim takie rzeczy kojarzą się nam z tak zwanymi państwówkami, czyli instytucjami dotowanymi z budżetu państwa. Są to na przykład uczelnie czy urzędy, gdzie wydawanie kluczy jest rejestrowane poprzez odpowiedni wpis do zeszytu, w którym podpisują się osoby pobierające klucze jak i oddające – nie bez znaczenia jest wpisana godzina zarówno pobrania jak i oddania. Jednak, aby takie wydawanie kluczy mogło przebiegać sprawnie niezbędne jest wyposażenie portierni w niezbędne elementy użytkowe. Jednym z nich są sprawdzone i pojemne depozytory kluczy, których zadaniem jest utrzymywanie kluczyków na haczykach. Najczęściej aby utrzymać porządek i ład w takich szafkach producent decyduje się na montaż numerów, bądź wykonuje je na zlecenie klienta. Jeśli jednak zakupuje się produkt gotowy, nieopisany zawsze można cyfry napisać samemu. W zależności od tego jak często otwierany jest taki depozytor kluczy i jak ważne klucze się w nim mieszczą wyróżniamy różne typy. 

Mogą być to takie, które przypominają wyglądem tablicę korkową z drobnymi haczykami. Depozytory kluczy mogą również posiadać szkiełko oraz same być zamykane na specjalny kluczyk w taki sposób, aby te nie dostały się w nieodpowiednie i niepowołane do tego celu ręce. Różnią się one również rozmiarami, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.