Odciąg trocin w małych punktach obróbki drewna

Odciąg trocin w małych punktach obróbki drewna

Systemy usuwające trociny spotkamy zazwyczaj w profesjonalnych zakładach, które wykonują wszelkiego rodzaju usługi związane z obróbką drewna. Chodzi tutaj przede wszystkim o tartaki i zakłady meblarskie i ciesielskie. Bez profesjonalnych i rozbudowanych systemów usuwania trocin, nie mogłaby być możliwa praca wielu osób w zadaszonych i zamkniętych halach. Jednak przenośne odciągi trocinowe możemy także stosować w prywatnych warsztatach.

Odciągi trocinowe w prywatnych warsztatach

odciąg do trocin używanyTego typu maszyny mają jedną, najważniejszą zaletę – są małe i przenośne. Dzięki temu można je umieścić w każdym miejscu, w którym prowadzimy prace, związane z obróbką drewna. Więc gdy pracujemy za pomocą heblarki, piły czy innego urządzenia do obróbki elementów drewnianych, odciąg do trocin używany jest na bieżąco. Typowa maszyna tego typu w wersji przenośnej posiada specjalny, pojemny worek na trociny. To dzięki niemu w odciągu może zmieścić się nawet do 50 litrów trocin drewnianych. Odciągi są wyposażane także w specjalne króćce odciągowe, których rolą jest wydajna praca, czyli zasysanie trocin z konkretnego miejsca. Tego typu króciec możemy skierować dokładnie tam, gdzie trociny spadają, na przykład pod piłę czy heblarkę. Dzięki tego typu funkcjom przenośnych odciągów praca z elementami drewnianymi może być czysta i pozbawiona niepotrzebnych zanieczyszczeń warsztatowych, które musimy sprzątać po skończonej pracy.

Odciągi do odpadów drewnianych mają także bardzo dużą moc, co przekłada się na wydajną pracę w każdym warsztacie meblarskim lub ciesielskim. Z tego typu urządzenia mogą korzystać małe, profesjonalne warsztaty lub osoby, które zajmują się obróbką drewna w sposób hobbystyczny. W każdym przypadku urządzenia te zdają swój egzamin perfekcyjnie.