Odbojnice stosowane w magazynach

Odbojnice stosowane w magazynach

Im większa jest powierzchnia magazynowa, tym więcej towaru się na niej znajduje, ponieważ posiada on więcej możliwości. Aby było to możliwe, zapasy produktów muszą być ciasno poustawiane, a ścieżki komunikacyjne, dobrze oznaczone.

Jakie są rodzaje odbojni magazynowych?

odbojnie magazynoweDo niektórych magazynów muszą wjechać duże ciężarówki z towarem, które często mają różną wysokość. Budynki magazynowe mają określone wymiary i w środku mogą się znaleźć jedynie auta o dozwolonej wysokości, Żeby uniemożliwić wjazd niewłaściwym pojazdom, zaraz nad wejściem do magazynu, umieszcza się wiszące odbojnice stalowe, które są czytelnym znakiem dla kierowcy, że nie może wjechać do środka. Odbojnie magazynowe są stosowane w celu zabezpieczenia mienia, elewacji budynków, czy wyznaczenia ścieżki komunikacyjnej dla pracowników i pojazdów. Są one zawsze pomalowane na żółty kolor, który jest przepasany czarnymi pasami, dzięki czemu są one dobrze widoczne z każdej odległości, nawet przy słabym świetle. Do magazynowych odbojni zalicza się odbojnice słupowe, które zabezpieczają wjazdy do hal i mogą też być stosowane przed budynkiem w celu ochrony elewacji przed zbyt blisko parkującymi pojazdami. Odbojnice narożne, świetnie się sprawdzają przy zabezpieczaniu rogów elewacji oraz maszyn stojących blisko krzyżujących się dróg. Innym rodzajem też często stosowanym w magazynach są odbojnie liniowe wykorzystywane przy wydzieleniu ścieżki komunikacyjnej dla pojazdów i ludzi. Mogą one być wykonane ze stali, gumy, plastiku, albo aluminium.

Każda odbojnica posiada swoją wytrzymałość i może mieć nieco inne przeznaczenie. Na przykład gumowe odbojnice świetnie się nadają do zabezpieczania przewodów biegnących w poprzek drogi. W każdym magazynie możemy je spotkać, bo są bardzo przydatne.