Ochraniacze - ważne zabezpieczenie dla konia

Ochraniacze - ważne zabezpieczenie dla konia

Jeździectwo – jak wiadomo – to sport trudny i wymagający. Bez względu na rodzaj aktywności: pokonywanie przeszkód, rajd długodystansowy, a nawet prosty trening na lonży, w grę wchodzi ryzyko wielu przypadkowych, a czasem wynikających z anatomii konia, otarć, stuknień, stłuczeń i zadrapań, od których prowadzi krótka droga do kontuzji i trwałej niemożności wykonywania ruchu.

Kiedy kupić ochraniacz?

Jeżeliochraniacze veredus nie chcemy stracić pupila albo najzwyczajniej zabiegamy o dobry stan zdrowia naszego partnera z zawodów – powinniśmy zakładać zwierzęciu odpowiednie ochraniacze. Jak jeździec osłania swoje nogi za pomocą oficerek czy sztybletów, tak koń powinien chronić swoje kończyny, nosząc odpowiedni otulacz. Jedynie wytrzymały materiał ochraniaczy nie pozwoli na uszkodzenie skóry w przypadku zawadzania kopytem o pęcinę. Umieszczona we wnętrzu otulacza elastyczna pianka świetnie zamortyzuje uderzenia lub inne urazy powodujace dyskomfort. Specjalne zapięcia, jakie posiadają np. ochraniacze Veredus, pozwolą trwale utrzymać osłonę na nodze, a przede wszystkim – odpowiednio i wygodnie dopasować ją do kształtu kończyny. Walor przewiewności, w który wyposażone są najlepsze modele osłon – zapewni zwierzęciu duży komfort użytkowania, wiążący się przede wszystkim z brakiem przegrzewania i potliwością.

Szybkie i sprawne nogi konia – to skarb i szczęście nie tyko dla samego zwierzęcia, lecz także dla jego właściciela i jeździeckiego partnera. Trudno z takiego skarbu zrezygnować o tyle, o ile dla pupila wiąże się to najczęściej z zaniechaniem zwyczajnej aktywności i wykluczeniem z zawodów. Dobrze zadbać o nogi naszego konia jeszcze zanim dojdzie do zranień i kontuzji. Ochraniacze zapewnią zwierzęciu swobodę stąpania, a nam wręcz nieograniczone możliwości jeździeckie.