Nowoczesne hamulce od Magury

Nowoczesne hamulce od Magury

 

Rowery sportowe bywają równie często modyfikowane jak samochody, więc nic dziwnego iż na zawodach terenowych rzadko można zobaczyć rower który nie byłby w jakiś sposób ulepszony czy podrasowany. W drużynie dopasowujemy rowery do terenu na którym jeździmy, a który najczęściej bywa bardzo trudnymi trasami górskimi i offroadowymi.

Profesjonalne hamulce do roweru górskiego

magura hamulce roweroweJednym z najczęściej wymienianych elementów w każdym rodzaju roweru są hamulce. Zwykłe zaciskowe odmiany są przydatne podczas normalnej jazdy po twardej drodze, aczkolwiek często przekonywaliśmy się iż w trakcie jazdy offroadowej są one niewystarczające i niewygodne. Mają zbyt mały skok i wymagają silnego nacisku, męczącego nadmiernie dłonie w trakcie jazdy. Do naszych rowerów zamówiliśmy więc produkowane przez firmę Magura hamulce rowerowe, przede wszystkim w wariancie tarczowym. Są to jedne z najbardziej zaawansowanych wariantów hamulców rowerowych, i przewyższają standardowe odmiany pod każdym kątem. Nie tylko zapewniają możliwość natychmiastowego hamowania roweru, przydającą się w momencie wykonywania manewrów czy jazdy z dużą prędkością po niestabilnym podłożu, ale również są o wiele bardziej trwałe. Klocki tych hamulców nie są wykonane z gumy, która zużywa się często już po jednej jeździe, a z tworzyw sztucznych, nie tylko mających znacznie wyższe tarcie, ale również i wytrzymałość.

Klocki w hamulcach Magury często nie muszą być wymieniane nawet przez cały sezon intensywnej jazdy, podczas gdy zdarzało się iż standardowe klocki były wymieniane przez nas po każdym występie. Mimo dość wysokiej ceny, hamulce Magury pozwalają znacznie podwyższyć możliwości roweru i w zauważalny sposób zwiększyć kontrolę nad nim podczas jazdy w dowolnych warunkach, na każdym terenie.