Co nieco o modzie damskiej

Co nieco o modzie damskiej

Kobiety strój, a co za tym idzie i moda damska, jest zarazem wyrazem osobowości kobiety, jej dążeń za trendami jak i buntu wobec panującej mody. Czy w takiej sytuacji można mówić o kobiecej modzie, czy raczej o pewnych jej kierunkach? Jak ubierają się współczesne kobiety, co je łączy, a co dzieli? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w poniższym artykule.

Kobieca moda- czyli jakimi stylami się inspirujemy?

sukienki damskieObecnie nie można mówić o kobiecej modzie ogólnie, a raczej o pewnych tendencjach jakie można w niej dostrzec. W dzisiejszych czasach praktycznie nie sposób znaleźć dwie tak samo ubrane kobiety, a co za tym idzie można zaryzykować stwierdzenie, że ile kobiet tyle i stylów w modzie. Współczesne kobiety ubierając się wybierają przede wszystkim to w czym dobrze się czują i wyglądają, nie zawsze zgodnie z najnowszymi trendami. Można jednak wskazać główne style na których w większym lub mniejszym stopniu kobiety się wzorują. Wśród stylów na podstawie fashionpost.pl można wymienić takie jak:

  • styl biznesowy,
  • styl sportowy,
  • styl rockowy,
  • styl boho,
  • styl glamour,
  • styl retro.

Jest jeszcze kilka innych stylów powstałych w wyniku powstania tych wymienionych powyżej. Każdy z wymienionych tu stylów ma swoje wyznaczniki i zasady, którymi należy się kierować chcąc ubierać się zgodnie z nim w praktyce jednak kobiety jedynie czerpią z inspirację, samych zasad nie przestrzegając. Fakt ten sprawia, że każda kobieta może mieć swój własny i niepowtarzalny styl. Poszukując własnego stylu warto zdecydować się na luksusowe zakupy. Dobre jakościowe ubrania zawsze prezentują się dobrze, na jakie połączenia kobieta by się, nie zdecydowała. Czy są jednak takie elementy kobiecej garderoby, które powinny bezwzględnie znaleźć się w szafie każdej kobiety?

Czy sukienki dzienne nadal są popularne?

moda damska

Dawniej podstawowym elementem kobiecej garderoby była sukienki, w dzisiejszych czasach jednak bardzo wiele kobiet ubiera się tak jak mężczyźni. Spodnie i koszule stały się dominującym elementem kobiecej garderoby, czy jednak oznacza to, że kobiece ubrania takie jak sukienki czy spódnice odchodzą w zapomnienie? W zasadzie zależy to od samej kobiety. Rzeczywiście kobiet noszących sukienki czy spódnice jest coraz mniej. Wynika to z racji tego, że zestawienie; spodnie, koszula i marynarka jest zdecydowanie bardziej wygodne i praktyczne. To czy kobieta zdecyduje się na taki zestaw jak luźne sukienki damskie, buty na obcasie i bolerko czy sweterek, zależy raczej od jej osobowości. Zawsze znajdą się takie panie, które lubią czuć się kobieco, przyznać jednak trzeba, że rzeczywiście popularność sukienek i spódnic mocno spadła. Czy jest to dobra tendencja? Nie nam to oceniać, są jednak nadal takie sytuacje w których każda kobieta sukienkę założyć musi.

Kobiecy strój wieczorowy

Sukienki wieczoroweKobiecy strój wieczorowy jest chyba jedynym rodzajem stroju w przypadku kobiecej mody, którego wytyczne są jasno określone. Jest to też jedyne strój formalny w którym wymaga się od kobiety by ubrana była w sposób kobiecy. W skład wieczorowego stroju powinna wchodzić sukienka wieczorowa, ewentualnie spódnica i z bluzką, buty na obcasie i kopertówka. Dowolny jest natomiast wygląd poszczególnych elementów, choć i tu preferowane są pewne schematy takie jak np. kolorystyka. Sukienki wieczorowe mają zwykle kolory bardziej intensywne, zwykle w ciemnej tonacji, z wywijakiem złota i srebra. Nieodzownym elementem stroju wieczorowego dla kobiety jest także odpowiedni makijaż i fryzura. Makijaż podobnie jak i strój wieczorowy utrzymany jest w ciemniejszych barwach i jest bardziej widoczny niż ten dzienny.

Akcesoria i dodatki – moda kobieca

torebki pucciniOstatnią kwestią jaka tu omówimy, jeśli chodzi o współczesną kobiecą modę jest kwestia związana z doborem dodatków i akcesoriów. Mowa tu przede wszystkim o takich elementach kobiecej garderoby jakimi są torebki i buty. W tym wypadku tak jak i w przypadku samego stroju kobiety mają bardzo dużą dowolność. Niemniej są też pewne zasady zestawiania ze sobą tych elementów. Torebki zwykle dobiera się do butów, przynajmniej pod względem kolorystycznym, jeśli natomiast buty są w kolorach naturalnych, nie odznaczającym się od całego ubioru, wówczas to torebka jest zwykle jedynym elementem kontrastowym. W takiej sytuacji może ona być w dowolnym stylu jak i kolorze, sprawdzą się w takiej sytuacji zarówno ekskluzywne torebki puccini, jak i filcowe torby z kolorowymi elementami. Jeśli chodzi natomiast o wybór obuwia to tutaj tak jak w przypadku i samego ubioru kokiety mają bardzo wiele możliwości. Mogą nosić zarówno obuwie utrzymane w męskim stylu jak półbuty skórzane damskie na płaskim obcasie jak i te typowo kobiece jak np. kozaki skórzane damskie czy czółenka na szpilce. Wybór tutaj jest podyktowany zarówno gustem samej kobiety jak i względami praktycznymi. Odpowiednio dobrane dodatki do stroju mogą stworzyć ciekawą stylizacje, nawet jeśli same ubrania są bardzo zwyczajne.

Podsumowując

W dzisiejszych czasach o kobiecej modzie można powiedzieć na pewno tylko jedno, że praktycznie wszystko jest dozwolone. Jest tak wiele trendów i stylów w których współczesna kobieta się może ubierać, dodatkowo ma także możliwość swobodnego ich łączenia, że zasadniczo należałoby mówić o tendencjach w kobiecej modzie nie zaś o samej modzie.

Zostaw odpowiedź