Nawierzchnia do zaawansowanego treningu

Nawierzchnia do zaawansowanego treningu

Pomimo ogromnego poziomu trudności, jaki był narzucony na fizyczny trening oraz szkolenia walki wręcz, staraliśmy się zapewnić wszystkim naszym kursantom również najwyższy poziom wiedzy, oraz najlepsze wyposażenie. Szczególny nacisk kładliśmy oczywiście na kwestie bezpieczeństwa, gdyż same sztuki walki były z reguły dość kontuzyjnym sportem, a tym bardziej szkolenia żołnierzy, na których nie obowiązywało wiele reguł, funkcjonujących w sporcie.

Nowoczesna nawierzchnia do sali treningowej

nawierzchnia sportowaNajwiększym problemem podczas szkolenia były oczywiście efekty upadków i utraty równowagi podczas wykonywania ćwiczeń. Mimo bardzo dużego poziomu trudności, kontuzje były w dalszym ciągu niedopuszczalne, choć sala jaką nam przydzielono wcale nie pomagała w ich zmniejszeniu. Starego typu podłoga sportowa nie amortyzowała upadków i utrudniała wykonywanie ćwiczeń, dlatego w pierwszej kolejności została przez nas zamieniona na odmianę bardziej profesjonalną. Treningowa nawierzchnia sportowa, jaką zastąpiliśmy starą podłogę, była przeznaczona do wykonywania sportów walki i do takowych została dobrze przystosowana. Była ona wykonana z kilku warstw tworzywa sztucznego o różnym stopniu elastyczności i miękkości, dzięki czemu mogła z powodzeniem być używaną bez konieczności zastosowania mat treningowych, gdyż tworzywo bardzo dobrze pochłaniało nawet najmocniejsze uderzenia, minimalizując ryzyko doznania kontuzji po szczególnie silnym upadku, aczkolwiek w dalszym ciągu pozwalając na wykonywanie najbardziej wymagających ćwiczeń bez obaw o utratę równowagi. Podłoga ta, w przeciwieństwie do wielu odmian przeznaczonych do treningów, zapewniała świetną przyczepność w każdym obuwiu, nawet najmniej dostosowanym do ćwiczeń, dlatego okazała się niemal idealna podczas wszelkich aktywności symulujących sytuacje dziejące się w różnorodnych warunkach i otoczeniu.

Największą zaletą owej podłogi była jej ogromna wytrzymałość. Podłoże treningowe było wystawione na bardzo duże obciążenia, nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń, ale również w trakcie rozstawiania przyrządów i urządzeń treningowych. Nasza odmiana okazała się bardzo odporna na uszkodzenia, znosząc wszelkie uderzenia czy nawet zarysowania ostro zakończonymi częściami urządzeń bez najmniejszych śladów zużycia czy uszkodzeń.