Najlepszy rowerek dla dziecka

Najlepszy rowerek dla dziecka

 

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło jeździć na rowerze. Dla maluchów to doskonała zabawa, ale też świetna nauka utrzymywania równowagi i ćwiczenia mięśni nóg. Pierwszy rowerek można kupić dziecku już w wieku dwunastu miesięcy. 

Jak wyglądają rowerki dla rocznych dzieci?

rowerek dla rocznego dzieckaRodzice często się zastanawiają, jak pomóc swoim pociechom w nauce chodzenia, ponieważ bez wątpienia, to najważniejsza umiejętność. W sklepach ze sprzętem rowerowym, albo z zabawkami, można znaleźć modele rowerków dla dzieci w wieku dwunastu i szesnastu miesięcy. Ta różnica w wieku wynika z faktu, że niektóre dzieci swoje pierwsze samodzielne kroki stawiają w wieku dziesięciu – jedenastu miesięcy, a inne dopiero kiedy kończą trzynaście – czternaście miesięcy. Rowerek dla rocznego dziecka jest świetną pomocą w trenowaniu utrzymywania równowagi, ćwiczenia mięśni ud, ale też w nauce naprzemiennego odpychania się nóżkami. Wysokość rowerków jest dopasowana do wzrostu maluchów w tym wieku i najczęściej nie posiadają regulowanej kierownicy, ani siodełka, ponieważ jak już z nich wyrosną, to przesiadają się na trzykołowe, lub nawet dwukołowe rowerki. Nigdy nie jest za wcześnie na naukę jazdy na rowerku, dlatego warto ćwiczenia zacząć już we wczesnym wieku na modelu biegowym, czyli bez pedałów, a jedynie z siodełkiem i kierownicą. Ich konstrukcja jest lekka, ponieważ została wykonana z aluminium, natomiast kierownica jest pokryta antypoślizgową gąbką, która zwiększa komfort jazdy i przeciwdziała ślizganiu się rączek.

Jeżeli dziecko nie będzie gotowe, to z pewnością nie będzie korzystało z rowerka, dlatego nie ma obawy w zbyt wczesnym zakupie rowerka biegowego. Każde dziecko jest na niego gotowe w swoim, indywidualnym czasie i nie można go zmuszać do jazdy na nim.