Najlepsze masła orzechowe

Najlepsze masła orzechowe

Nie od dziś wiadomo, że dzieci są prawdziwymi łakomczuchami i uwielbiają jeść słodycze. Jednak z uwagi na ich szkodliwy wpływ na zdrowie, trzeba je mocno ograniczać. Dlatego też wielu rodziców szuka produktów, którymi można by je zastąpić. Dobrym pomysłem jest samodzielnie przygotowywanie domowych słodyczy lub też zamienienia czekolady na masło orzechowe.

Jak zrobić masło orzechowe?

masła orzechowe naturalneZaletą domowych słodyczy jest bez wątpienia pewność co do ich zdrowego składu. Mamy pełną kontrolę na cukrem i innymi składnikami, które mogą się w nich znaleźć. Jednak są też produkty, które nie wymagają żadnych dodatków, bo same w sobie są słodkie. Na pewno takim produktem będą masła orzechowe naturalne, które zastąpią popularne kremy czekoladowe czy smakowe do smarowania pieczywa. Nie każde dziecko lubi jeść orzechy w naturalnej formie więc  masło może być strzałem w dziesiątkę. Jeżeli chcemy, aby było ono lekko słodkie, to warto wybierać je z orzechów nerkowca, ponieważ są naturalnie słodkie. Jeżeli zrobimy je samodzielnie w domu, to z pewnością zaoszczędzimy sporo pieniędzy, gdyż słoiczek o pojemności dwustu pięćdziesięciu gramów tegoż masła kosztuje około czterdziestu złotych. Robiąc je w domu, możemy kupić orzechy na wagę  w cenie około pięćdziesięciu złotych, a nawet mniej, za kilogram. Wystarczy posiadać w domu mocny blender i nieco cierpliwości, gdyż orzeszki trzeba dość długo mielić, aby powstała z nich jednolita masa nadająca się do smarowania. Masło orzechowe może mieć w kuchni szerokie zastosowanie, ponieważ sprawdza się jako dodatek do naleśników, placuszków, owsianek czy koktajlów. Można dzięki nim zrobić domowy krem czekoladowy do smarowanie, który w składzie będzie miał daktyle, dowolne masło orzechowe, kakao i odrobinę mleka. Świetnie się też sprawdzi jako nadzienie ciasteczek.

Z uwagi na wysoką kaloryczność orzechów, trzeba uważać z ilością jaką się spożywa. Przeciętnie w stu gramach dowolnego masła orzechowego znajduje się od pięciuset do nawet siedmiuset kalorii. Ma ono sporo witamin i minerałów oraz białka. Każdy z nas powinien wprowadzić do swojej diety orzechy lub naturalne masła orzechowe. Jeżeli decydujemy się je kupować, to należy się kierować ich składem, bo niektórzy producenci dodają do nich sól lub cukier.