Na narty na Czarną Górę

Na narty na Czarną Górę

 

Zbliża się zima i sezon narciarski. Jeśli jesteś wielbicielem białego szaleństwa, to z pewnością czekasz na zimowe tygodnie. Gdzie warto wybrać się na urlop lub ferie w Polsce? Możliwości jest sporo. Jedną z nich, z pewnością godną rozważenia, jest Czarna Góra na Dolnym Śląsku. Trasy w Masywie Śnieżnika, wyciągi, miejsca noclegowe i wiele innych udogodnień sprawia, że warto tu przyjechać.

Warto spędzić kilka dni w okolicach Czarnej Góry

czarna góra noclegiOśrodek dla narciarzy Czarna Góra leży w okolicach Kłodzka. Łatwo do niego trafić, po drodze podziwiając piękne sudeckie krajobrazy. Wielbiciele szusowania znajdą tam trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności, wyciągi, kolejkę, a także wypożyczalnie sprzętu czy szkołę narciarską, także dla najmłodszych. Poza tym również parkingi, rekreacja i oczywiście baza hotelowa. Jeśli celem waszego wyjazdu będzie czarna góra noclegi znajdziecie na miejscu i w okolicy. To oferta nie tylko dla narciarzy, choć oni powinni być zadowoleni, ponieważ wiele ośrodków ma w swojej ofercie wypożyczalnie i serwis narciarski, zarówno w przypadku nart zjazdowych, jak i biegówek. W pokojach znajdziecie wytchnienie po szaleństwach na nartach, a latem po pieszych wędrówkach czy wycieczkach rowerowych. W gospodarstwach agroturystycznych czy pensjonatach jest sporo udogodnień. Sprzęt RTV i AGD, parkingi, miejsca na ognisko czy place zabaw dla dzieci to tylko część z nich. Do tego oczywiście możliwość zamówienia śniadania, w końcu nie każdemu chce się przygotowywać je samemu albo wychodzić do restauracji. Z pewnością będzie komfortowo, niezależnie czy pojedziecie w pojedynkę, we dwoje czy rodzinnie z dziećmi. Możliwość spędzenia czasu na tarasie czy w ogrodzie to także kontakt z przyrodą. Warto pochodzić po lasach czy wybrać się na Śnieżnik. Chętni znajdą również inne atrakcje, jak paintball czy jazda konna.

Aktywny wypoczynek w Sudetach to ciekawa propozycja. Urokliwe trasy sprawiają, że można tam spacerować, jeździć na rowerze, a zimą na nartach. Poza tym piękne widoki na okolicę z wyższych partii gór. Do tego – a nie można o tym zapominać – wyjątkowo czyste powietrze. Czasem warto uciec i schować się na kilka dni w takim miejscu. Odpoczniemy od zgiełku i naładujemy się energią przed trudami zawodowych obowiązków.