Montażowe rusztowania aluminiowe

Montażowe rusztowania aluminiowe

Praca na wysokościach w dużych marketach była często bardzo trudna, głównie ze względu na częsty brak możliwości zastosowania podnośnika koszowego do montażu elementów pod sufitem. Co gorsza, często takie prace przeprowadzane były w momencie gdy sklep był już wyposażony we wszystkie regały, które tym bardziej utrudniały postawienie standardowych rusztowań, głównie z powodu ciasnego rozstawienia owych regałów.

Lekkie rusztowanie do prac montażowych

rusztowanie montażoweW większości przypadków udawało się ustawić rusztowania w taki sposób, by przynajmniej częściowo mieć wygodny dostęp do powierzchni roboczej, aczkolwiek dość często była to praca męcząca i bardzo niewygodna, zajmująca o wiele więcej czasu niż zakładano. Dlatego też w końcu postanowiliśmy unowocześnić wyposażenie, którego używaliśmy podczas montażu, i zaopatrzyć się w wygodne i lekkie rusztowanie montażowe, przeznaczone specjalnie do pracy w pomieszczeniach. Takie rusztowania, w przeciwieństwie do częściej widywanych, żelaznych szkieletów, były o połowę węższe i krótsze, więc mogły zostać rozstawione w nawet najciaśniejszych przejściach w taki sposób, by nadal zapewniać wygodny dostęp do powierzchni roboczej, a jednocześnie były na tyle szerokie, by pracownik ich używający nadal miał pełną swobodę ruchu i mógł bez trudu wykonywać nawet najbardziej precyzyjne zadania. Mimo iż były to lekkie konstrukcje, miały one jednak bardzo duży udźwig, porównywalny ze stalowymi rusztowaniami, a jednocześnie były o wiele lepiej zabezpieczone przed przypadkowym rozłożeniem się szkieletu podczas pracy, choćby pod wpływem nadmiernego obciążenia. Każda sekcja rusztowania była zamocowana do innej za pomocą śrub i ograniczników, uniemożliwiających obluzowywanie się elementów.

Składanie takiego rusztowania zajmowało o wiele mniej czasu, gdyż było ono lżejsze i lepiej zaprojektowane niż używane od dawna modele, a jednocześnie mogło być dowolnie regulowane, tak na wysokość, jak i szerokość. Zamiast drewna, do wykonania podłogi zastosowano wytrzymałe tworzywo sztuczne które zapobiegało utracie równowagi nawet gdy było mokre, ale również było o wiele odporniejsze niż drewno, zwłaszcza na działanie chemikaliów, czasem używanych w pracy. Dzięki zastosowaniu tych rusztowań, mogliśmy pracować niemal w każdych warunkach.