Mój nowy Range Rover

Mój nowy Range Rover

Od zawsze marzyłem o tym, aby sprawić sobie nowy samochód w postaci SUV-a Range Rover. Nie miałem jednak doświadczenia w prowadzeniu tak dużych pojazdów, więc martwiłem się o różnego rodzaju manewry jak cofanie i parkowanie w bardzo ciasnych uliczkach. Słyszałem wiele dobrego o tym, że ma specjalnie dopasowane pod tym względem wspomaganie, ale nadal miałem pewne obawy. Z pomocą przyszedł mi Jarek, który posiadał dokładnie takie same auto i postanowił dać mi je wypróbować, abym się sprawdził i podjął ostateczną decyzję.

Świetnie działająca pompa wspomagania

pompa wspomagania range roverW pierwszej chwili wsiadłem miałem wątpliwości, ponieważ należę do niskich facetów. Jednak kiedy ruszyłem przed siebie to wiedziałem, że jest to idealny samochód dla mnie. Kierownica wbrew moim obawom prowadziła się bardzo lekko, nie miałem najmniejszego problemu ze skręcaniem i wykonywaniem innych manewrów. Byłem pod wielkim wrażeniem, jak działa pompa wspomagania range rover. Kierownica obracała się niemal sama, ja nie musiałem wkładać wcale siły. Oczywiście całe wspomaganie kierownicy zostało idealnie dopasowane do tego modelu, pozwalając sterować kołami skrętnymi i poprawiając precyzję podczas parkowania. Mój strach od razu zniknął i już następnego dnia miałem swój wymarzony samochód. Przejechałem nim wielokrotnie trasy miejskie, parkując na ciasnych parkingach za pierwszym razem i nie mając problemów z zawracaniem. Jako, że jest to dość nowy model to pompa zasilana jest przez silnik. Ma to wiele plusów, które są odczuwalne zwłaszcza podczas pokonywania dalekich tras. Ręce nie są przeciążone, a tryb wspomagania dostosowany jest do prędkości oraz rodzaju podłoża. Wszystko dzieje się automatycznie, a ja mogę całkowicie poświęcić swoją uwagę temu, co dzieje się na drodze. Nigdy nie myślałem, że właściwie dobrana pompa wspomagania ma tak duży wpływ na sterowność pojazdu.

Nowy samochód stanowił dla mnie duży wydatek. Nie mam jednak obaw co do tego, że w najbliższym czasie na pewno go nie uszkodzę. Nowoczesna pompa wspomagania jest dużym ratunkiem, ponieważ całe wspomaganie kierownicy steruje bardzo lekko kołami, co jest dużym komfortem. Ja czuje się pewnie prowadząc tak duży samochód, a on łatwo wykonuje moje polecenia. Teraz wiem na co będę zwracał uwagę, kiedy zdecyduje się na zakup nowego modelu, ponieważ nigdy nie czułem się tak dobrze za kierownicą.