Moda na damskie zegarki z drewna

Moda na damskie zegarki z drewna

 

W dzisiejszym świecie dla wielu wygląd ma duże znaczenie. Nie twierdzę, że to źle, ponieważ sama osobiście cenię sobie zarówno szyk i elegancję jak i wygodę. Stawiam na strój swobodny, ale modny. Jednocześnie niezbyt kontrowersyjny i awangardowy. Bardzo lubię dodatki, które do nadają kunsztu całej stylizacji.

Fenomen drewnianych zegarków damskich

drewniane zegarki damskieWprost uwielbiam zegarki a ostatnio mam przysłowiowego fioła na punkcie drewnianych zegarków damskich. Drewniane zegarki damskie to stosunkowo nowy trend w modzie, ale jest już kilku czołowych producentów, którzy zajmują się ręcznym wyrabianiem tej biżuterii. Drewniane zegarki są wyrabiane z wyselekcjonowanych drewien. Najpopularniejsze są robione ze szlachetnego materiału jakim jest heban. Heban uchodzi za bardzo trwałe a jednocześnie odporne na uszkodzenia tworzywo. Jest co prawda droższe, ale godne uwagi. Pozostałe rodzaje drewna z których są wykonywane zegarki to klon, bambus, sandałowiec czy dąb. Korzysta się zarówno z naszych rodzimych gatunków drzew jak i egzotycznych. Drewniany zegarek damski jest doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Dodaje uroku skromniejszym i prostszym strojom. Natomiast ekstrawaganckie uzupełnia o kolejny gadżet. Zegarek z drewna to nic innego jak zachowanie wartości proekologicznych. Co prawda jest to element narzuconej mody i wyznacznik trendu, ale niektórzy noszą go jako manifest przeciw wielkim koncernom, ponieważ zegarki drewniane damskie jak i męskie są przygotowywane i produkowane ręcznie zazwyczaj w małych manufakturach. Moda na ten rodzaj biżuterii przyjęła się dość szybko. Wiele firm i przedsiębiorców poszło o krok dalej i rozpoczęło produkcję innych akcesoriów z drewna takich jak między innymi bransoletki, okulary przeciwsłoneczne czy nawet muchy dla mężczyzn. Niemniej jednak to drewniane zegarki zyskały największą popularność. Wyróżnia się zegarki damskie i męskie, ale są także modele uniwersalne dostępne dla obu płci.

Istotną cechą tego rodzaju zegarków jest fakt, że nie ma dwóch takich samych modeli. Dzieje się tak dlatego, że nie można wytworzyć dwóch takich samych zegarków z dwóch różnych kawałków drewna. Oczywiste jest, że nie istnieją dwa takie same kawałki. Zawsze będą się one odróżniać między sobą chociażby ilością posidanych słoi.