Mobilność jedną z najważniejszych cech nowoczesnego magazynu

Mobilność jedną z najważniejszych cech nowoczesnego magazynu

Mobilność jest jedną z najważniejszych cech, którą powinien charakteryzować się nowoczesny magazyn. Logistyka jest bowiem bardzo ważna praktycznie we wszystkich firmach bez względu na ich wielkość. Odpowiednio zorganizowana i nadzorowana przestrzeń magazynowa w znaczącym stopniu ułatwia codzienną pracę. Warto dodać, że sprawnie działająca komórka logistyczna w dużej mierze wpływa na wydajność funkcjonowania całej firmy.

Regały magazynowe umożliwiają składowanie gotowych wyrobów

regał mobilnyNietrudno bowiem wyobrazić sobie sytuacje, w której zalegające na magazynie paczki powodują przestoje w funkcjonowaniu dostaw. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców inwestuje w nowoczesny sprzęt, który ma zapewnić jak najlepsze warunki pracy magazynierom obsługującym daną przestrzeń. Do tego sprzętu zaliczyć można z całą pewnością regał mobilny, który od jakiegoś czasu stał się obowiązkowym wyposażeniem większości magazynów w kraju. Regał mobilny umożliwia bowiem transport materiałów bez konieczności ich zdejmowania z półek co jest niezwykle wygodne szczególnie w przypadku przewożenia materiałów wrażliwych na wszelkie wstrząsy. Przykładem mogą być tutaj chociażby układy elektroniczne, które są przewożone zbiorczo na regale. Jest to zdecydowanie łatwiejsza opcja niż ich pojedyncze przepakowanie do opakowań jednostkowych. Dzięki kółkom jezdnym o określonej nośności i obciążalności regały mobilne mogą być transportowane w dowolną część magazynu co poszerza ich zastosowanie. Bardzo często bowiem zdarza się sytuacja, w której do firmy dostarczona jest nietypowa partia towaru, która wymaga indywidualnego podejścia oraz składowania. W takim przypadku często używane są do tego celu regały mobilne, które umożliwiają chwilowe składowanie towaru do czasu jego wykorzystania.

W przypadku towarów, które są składowane przez dłuższe okresy czasu do tego celu wykorzystuje się regały tradycyjne. Warto dodać, że mobilność jest obecnie w cenie. Zalety regałów mobilnych sprawiają, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na ich zakup do prowadzonej przez siebie firmy. Coraz częściej można je spotkać również na mniejszych magazynach prowadzonych w ramach działalności jednoosobowej. W takim przypadku zastępują one klasyczne rozwiązania regałów wolnostojących. Mobilna wersja umożliwia bowiem szersze zastosowanie co jest pożądaną cechą.