Meble do gabinetu stomatologicznego

Meble do gabinetu stomatologicznego

Moja klinika zebrała fundusze na rozwój, który zdecydowaliśmy się skierować ku stomatologii. Chcieliśmy pójść zwłaszcza w kierunku wykonywania zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej i medycyny estetycznej. Zainwestowaliśmy więc w najlepszej jakości sprzęt, zatrudniliśmy świetną kadrę, a do sal wstawiliśmy doskonałej jakości meble. Które z ich są niezbędne w naszej pracy i czym muszą się wyróżniać?

Meble dentystyczne w nowoczesnej klinice

meble stomatologiczneW trakcie remontu nie żałowaliśmy pieniędzy na piękny wystrój kliniki. Zastosowaliśmy cały wachlarz udogodnień dla pacjentów, stworzyliśmy wyjątkowe poczekalnie i bardzo dyskretną recepcję. Chcieliśmy tym samym ocieplić nasz wizerunek i sprawić, by pacjenci mieli z naszą placówką same dobre skojarzenia. Zadbaliśmy również o to, by ludzie wchodząc do naszej kliniki, zostawiali strach za drzwiami (wiele osób obawia się wizyty u stomatologa). A zatem nic dziwnego, że z tak dużą starannością wybieraliśmy meble stomatologiczne. I nie chodzi tylko o unity, choć te są sercem każdego gabinetu. Kupiliśmy wyłącznie te najlepszej jakości, przyjaźnie wyglądające, ale też dające się łatwo utrzymać w czystości i wygodne dla stomatologia i jego asysty. Jako że nasza klinika oferuje też bardziej skomplikowane zabiegi, także te wykonywane w pełnej narkozie, na jej wyposażeniu musiały znaleźć się łóżka. Kupiliśmy kilka modeli czterosegmentowych, stalowych. Ich rama pokryta jest lakierem proszkowym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz środki dezynfekcyjno-myjące. Łóżka posiadają również regulację kąta nachylenia segmentów oparcia pleców przy pomocy siłownika gazowego. Obok nich stanęły pojemne szafki, w których pacjenci mogą przechowywać prywatne rzeczy. Gabinety są wyposażone w asystory stomatologiczne o różnej pojemności. Wszystkie posiadają system jezdny i opcję zmiany wysokości. Kupiliśmy również wygodne taborety dla lekarzy i pielęgniarek, pojemne szafy szklane, a dla komfortu pacjentów – parawany.

Zakup odpowiednich mebli stomatologicznych nie był zadaniem prostym. Musieliśmy skupić się na wielu aspektach. Nie chodziło tylko o ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę, choć te elementy były najważniejsze, ale również na estetyce. Chodziło nam o to, by wyposażenie gabinetów i sal było nowoczesne i współgrało z wystrojem kliniki. Skorzystaliśmy z oferty polskiego producenta, który zadbał o jakość swoich produktów, ale też ich wygląd.