Las w słoiku - kupić czy zrobić samemu?

Las w słoiku - kupić czy zrobić samemu?

Rośliny zamknięte we szkle stały się niesamowicie popularne i w ciągu kilku miesięcy pojawiły się praktycznie we wszystkich sklepach z dekoracjami do domu, czy nawet dużych sieciówkach i hipermarketach. Wiele osób zauważyło, że tego typu dekorację można wykonać również w domu, właściwie jak wszystko. Jednakże czy wykonanie tzw. lasu w słoiku jest łatwe? I przede wszystkim, czy jest opłacalne, czy ceny w sklepach są na tyle korzystne, że nie trzeba próbować nowego rodzaju tzw. do it yourself?

Stworzenie lasu w szkle wymaga umiejętności

las w słoiku cenaNajtrudniejszą rzeczą w projekcie, jakim jest roślinność w szkle jest właśnie… ta roślinność. Potrzeba odpowiednich roślin by las wyglądał dobrze i spełniał swoją funkcję. Jeżeli ktoś chce kupić las w słoiku cena wcale nie musi być wysoka. Oczywiście bardzo ozdobne i duże projekty to wydatek nawet kilkuset złotych, ale bez problemu można znaleźć w sklepach (w szczególności internetowych) lasy w słoiku w cenie do 50, czy 100 złotych. Dużo też zależy od tego, w jakim słoiku zamknięty jest ten przepiękny i wyjątkowy ekosystem. By zrobić taki las samemu w domu należy zaopatrzyć się w kilka rzeczy, nie licząc oczywiście roślinności, którą chcemy umieścić we szkle. Zamknięty w słoiku las potrzebuje piasku dekoracyjnego lub żwirku, jak i oczywiście ziemi. Oprócz tego, do szkła musimy dodać węgiel aktywny oraz oczywiście wybrane rośliny. To, jakie rośliny nadają się do takiego projektu najlepiej sprawdzić oczywiście w Internecie. W projektach tych używa się również różnego dodatków, takich jak np. kamienie. Toteż wykonanie takiej ozdoby zajmuje sporo czasu.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że projekty diy wcale nie są wykonywane ze względów ekonomicznych. Bywa i tak, że wykonanie jakiegoś przedmiotu w domu znacznie przewyższa kwotę, jaką za daną rzecz musielibyśmy wydać w sklepie. Tworzenie własnego lasu w słoiku jest ogromną frajdą i nie da się temu zaprzeczyć. Dlatego właśnie bardzo często to nie cena takiej roślinności we szkle ma jakieś znaczenie, a po prostu przyjemność wykonania takiego projektu. Ceny takich dodatków do wnętrz nie są wysokie – wszystko zależy głównie od wielkości słoika, a co za tym idzie od ilości „lasu” w środku. Każdy więc z pewnością znajdzie coś dla siebie.