Kupno wkładów wielorazowych do pieluszek

Kupno wkładów wielorazowych do pieluszek

Kilka tygodni temu urodziło mi się dziecko. Na co dzień pracuję, a kiedy wracam z pracy żona ma dla mnie dziesiątki rzeczy do wykonania w domu. Dzisiaj zadzwoniła do mnie do pracy i powiedziała, żebym wracając do domu wstąpił do drogerii i kupić wkłady do pieluszek. Poprosiłem ją, żeby przysłała mi smsa z nazwą wkładów jakie mam kupić, żeby mieć pewność że wybiorę odpowiednie.

Zalety wielorazowych wkładów do pieluszek

wkłady wielorazowe do pieluszekPo wyjściu z drogerii zacząłem zastanawiać się nad tym, dlaczego kupujemy naszemu dziecku wkłady wielorazowe do pieluszek. Według mnie o wiele bardziej praktyczne były pieluszki jednorazowe. Po wejściu do domu zapytałem żony, czemu zdecydowała się na taki sposób pieluchowania naszego dziecka. Dowiedziałem się od niej, że takie wkłady są o wiele bezpieczniejsze dla dziecka. Są one wykonane z miękkiej i delikatnej mikrofibry, która jest materiałem nie uczulającym i przede wszystkim nie wywołującym podrażnień w miejscach intymnych dzieci. Co jest jednak najważniejsze to to, że takie wkłady w odróżnieniu od innych pieluch mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dzięki temu można uchronić dziecko przed infekcjami dróg moczowych. Teraz już wiedziałem, dlaczego żonie zależało na tym, aby kupić tego typu wkłady do pieluszek. Wziąłem również pod uwagę to, że takie wkłady wielorazowe są bardzo opłacalne pod względem ekonomicznym.

Można je bowiem prać nawet kilkunastokrotnie. Dzięki temu jedna sztuka tego produkty starcza nawet na kilka tygodni. Zdecydowanie bardziej opłaca się je kupować niż pieluszki jednorazowe, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że trzeba je prać i czekać aż wyschną. Teraz nie dziwiłem się już, że żona woli prać wkłady do pieluszek niż kupować pampersy dla naszego nowo narodzonego synka.