Kupno pierwszej prasy krawędziowej

Kupno pierwszej prasy krawędziowej

 

Jeśli jesteś na skraju udoskonalenia swoich umiejętności w zakresie produkcji blach, być może ostatnio miałeś na oku prasy krawędziowe. Być może już wiesz, że prasa krawędziowa jest w zasadzie hydrauliczną krawędzią krawędziową. Możesz mieć mgliste wyobrażenie o tym, co jest możliwe dzięki prasie krawędziowej – lub możesz być raczej dobrze poinformowany o wzroście przepustowości i rozszerzonej elastyczności, jakiej możesz oczekiwać po modernizacji takiej maszyny. 

Na czym polega praca z prasą krawędziową?

bezpieczne prasy krawędzioweRzeczywiście dotarłeś do punktu początkowego swojej podróży w kierunku posiadania prasy krawędziowej. Gotowy do głębszego nurkowania? Kupując ręczną zaginarkę do blachy, prawdopodobnie nie było o czym myśleć. Musisz tylko dowiedzieć się, jakiego rozmiaru potrzebujesz, jakiej jakości chcesz i na co Cię stać. Hamulec ręczny to niewiele więcej. Z prasami krawędziowymi jest inaczej, bo to różne bestie: Dodanie siłownika hydraulicznego umożliwia gięcie cięższych materiałów Elektroniczna automatyka i sterowanie siłownikiem oznaczają znacznie bardziej spójne wyniki, jakimi odznaczają się bezpieczne prasy krawędziowe. Sterowanie CNC na niektórych maszynach oznacza możliwość wykonywania skomplikowanych operacji na obrabianym przedmiocie – bez konieczności jego obsługi, czy też ręcznej zmiany nastaw maszyny. Ale chyba najważniejszą, podstawową różnicą w stosunku do hamulca ręcznego jest uderzenie. Są to podstawowe elementy oprzyrządowania prasy krawędziowej, zastępujące funkcjonalność łoża, listwy dociskowej i listwy gnącej hamulca ręcznego. Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest tutaj niesamowita elastyczność, jaką uzyskuje się za pomocą stempla i matrycy – po prostu dlatego, że same narzędzia nie mają stałej szerokości ani kształtu, jak ma to miejsce w przypadku listew zaciskowych lub zginanych. Zamiast tego są w pełni wymiennymi elementami oprzyrządowania, które mają wiele kształtów i rozmiarów.

Zasługują na artykuł, ale niektóre z rzeczy, które mogą zrobić, obejmują wielokrotne gięcie w jednym pociągnięciu, gięcie w kształcie pudełka i pan, itp. – wszystko za pomocą tej samej maszyny. Oczywiście oprzyrządowanie jest więc ważną kwestią do rozważenia. Ale oprzyrządowanie można dodać i wymienić później, gdy dowiesz się więcej o używaniu pras krawędziowych. Nadal istnieje wybór samej maszyny. W tym przypadku w grę wchodzi wiele czynników.