Kupno miski spowalniającej jedzenie

Kupno miski spowalniającej jedzenie

Niedawno adoptowałam psa ze schroniska. Był jeszcze młody, dlatego miałam nadzieję, że uda mi się go nauczyć poprawnego zachowania w mieszkaniu i podczas spacerów. Było to dla mnie istotne, szczególnie z tego powodu, że w schronisku powiedziano mi, że piesek jest po przejściach i może się dziwnie zachowywać. Jednym z jego problemów było zbyt szybkie jedzenie.

Zalety misek spowalniających jedzenie dla psów

miska spowalniająca jedzenie dla małego psaPies sprawiał wrażenie, jakby chciał się najeść na zapas albo bał się, że zaraz mu ktoś tę miskę zabierze. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie fakt, że weterynarz powiedział mi, że takie szybkie jedzenie może być niebezpieczne dla zwierzaka. Pies może się zadławić, nie mówiąc już o problemach trawiennych. Dobrym rozwiązaniem byłaby więc miska spowalniająca jedzenie dla małego psa. We wnętrzu takiej miski umieszczone są specjalne wypustki, które tworzą specjalny labirynt. Dzięki nim pies nie może brać zachłannych, dużych łyków tylko musi dzielić sobie pokarm na mniejsze kęsy. W ten sposób spożywa jedzenie wolniej, co jest dla niego o wiele zdrowsze. Taką miskę zdecydowałam się kupić w renomowanym sklepie zoologicznym, który znajdował się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Bez problemu dostałam tam miskę odpowiednią dla małych psów. Pojemność miski wynosiła około 500 gram, dlatego było odpowiednia dla mojego czworonożnego przyjaciela.

I tak nigdy nie nakładałam mu większych porcji. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że miska okazała się naprawdę solidna i wysokojakościowa. Była wykonana z trwałego, metalowego tworzywa i była odporna na wszelkie zadrapania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Jej konstrukcja była lekka, a poza tym świetnie spełniała swoją funkcję.