Kupiłam długi fartuch kelnerski

Kupiłam długi fartuch kelnerski

Jestem kelnerką w restauracji hotelowej. Wygląd jest dla mnie bardzo ważny, bo to właśnie nienaganna aparycja jest wymagana w moim zawodzie. Dlatego zawsze staram się być dobrze przygotowaną do pracy i posiadać czyste ubrania robocze. Ostatnio zniszczył się w praniu mój fartuch i musiałam zamówić nowy, taki, który wytrzyma jak najdłużej i będzie go można łatwo czyścić.

Co jest ważne w wyborze fartucha kelnerskiego?

fartuch kelnerski długiW mojej pracy bardzo łatwo można się czymś pobrudzić. Jest to jedna z cech gastronomii nad która nie da się zapanować. Można natomiast wybrać dobry fartuch kelnerski długi, który przesłoni niektóre zabrudzenia. W hotelu w którym pracuję mamy jasno ustalone, jak powinien wyglądać fartuch. Każdy powinien mieć konkretny kolor i posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed potrawami. Wiedziałam, że muszę zamówić nowy, który będzie dużo bardziej wytrzymały od poprzedniego. Dlatego weszłam na stronę sklepu internetowego, który posiadał bardzo bogata ofertę. Znalazłam fartuch, który miał bardzo ładnie wykonaną kieszonkę i zapięcie na trzy springi. Był regulowany, więc mogłam go dopasować do swojego niskiego wzrostu, by mi nie przeszkadzał w wykonywaniu obowiązków. Wykonany był z miękkiej bawełny i posiadał możliwość haftu logo hotelu. Poinformowałam przełożoną o tym, ze znalazłam fartuch. Spytała się o ocenę, a kiedy ją podałam, odpowiedziała, ze nie ma problemu i mam go sobie zamówić. Otrzymałam zwrot pieniędzy za zakupiony fartuch, co bardzo mnie ucieszyło. Przyszedł do mnie kurierem już po kilku dniach roboczych. Prezentował się dużo ładniej, niż na zdjęciach w Internecie. Byłam bardzo zadowolona z zakupu, a haft z logo hotelu wyglądał przepięknie. W pracy wszystkie koleżanki pytały się skąd mam taki ładny fartuch. Powiedziałam im o sklepie internetowym, mówiąc, ze otrzymałam rabat na kolejne zakupy.

Wszystkie bardzo się ucieszyły, bo także chciały wymienić swoje zniszczone już fartuchy. Kiedy kierowniczka się o trym dowiedziała, powiedziała, że sama zamówi fartuchy. Kiedy spojrzała na mój, powiedziała, że jest bardzo dobrej jakości i na pewno szybko się nie zabrudzi. W mojej pracy aparycja jest niezmiernie ważna, dlatego odpowiedni fartuch to podstawowa kwestia, jaka musi zapewnić kelnerkom właściciel hotelu.