Korepetycje poprawiające język angielski

Korepetycje poprawiające język angielski

Kiedy byłam w liceum, miałam bardzo ambitny plan. Marzył mi się wyjazd za granicę w charakterze opiekunki do dziecka. Obecnie jest wiele takich możliwości. Opiekunki te nazywane są au pair i rodziny anglojęzyczne dodają ogłoszenia, że poszukują opiekunek do współpracy. Zapewniali wyżywienie i nocleg, dawali cotygodniowe kieszonkowe. Jednak żeby wyjechać, trzeba było bardzo dobrze znać język angielski.

Lepsza znajomość języka po korepetycjach

korepetycje angielski bydgoszczNiestety jeżeli chodzi o znajomość języka, to trochę ona u mnie kulała. Jakoś tak wyszło, że miałam problemy w szkole i nie wszystko rozumiałam. Największe problemy miałam z gramatyką i użyciem odpowiednich czasów. Niestety fakt ten dyskwalifikował mnie z programu opiekunek. Jednak nie poddawałam się i postanowiłam zapisać się na korepetycje angielski Bydgoszcz oferowała szeroki wachlarz specjalistycznych szkół językowych i korepetytorów. Ja wolałam zajęcia indywidualne, ponieważ zależało mi na jak najszybszej nauce języka. Wyjazd planowałam już w wakacje. Na szczęście korepetytor z dużym doświadczeniem i wiedzą akurat dysponował odpowiednim czasem, żeby mnie nauczyć wszystkiego od podstaw. Nie miałam aż tak słabego stopnia znajomości języka, jednak musiałam nadrobić braki i przerobić wszystkie czasy od początku. Nie chciało mi się uczyć, wolałabym w tym czasie chodzić po sklepach z koleżankami. Jednak po pierwszych zajęciach zauważyłam, że ta nauka jest nawet ciekawa. Zaskoczyło mnie to, bo w szkole to nauczyciele nie wykazywali takiego zainteresowania uczniami. Tutaj widać było ogromne zaangażowanie ze strony mojego lektora. Od razu się z nim dogadałam, był wesoły i potrafił uczyć. Widać było, że ma zdolności pedagogiczne. Szybko opanowałam pierwszy czas przeszły i nauczyłam się stosować go w zdaniach. Korepetytor co tydzień robił mi testy wiedzy, by móc weryfikować moją naukę.

Podczas trwania korepetycji czułam się bardzo dobrze. Nabrałam pewności siebie i wiedziałam, że teraz nie będę już miała barier w postaci braku znajomości języka. Szybko nadrobiłam braki, dzięki czemu mogłam pozwolić sobie na wyjazd. Angielski stał się dla mnie drugim językiem, zaczęłam mówić płynnie i nawet zdarzało mi się po angielsku myśleć, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło pewnego dnia, jak się na tym złapałam.