Kompletna apteczka samochodowa

W ciągu każdego roku ginie na drogach mnóstwo ludzi z winy kierowców i pieszych. Mało który kierowca potrafi fachowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, ale za to każdy musi mieć na wyposażeniu samochodu specjalną apteczkę.  W razie gdy jesteśmy świadkami wypadku, mamy obowiązek udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. 

Czy apteczki samochodowe mają jednakowe wyposażenie? 

wodoodporna apteczka samochodowaPonieważ na drogach jeździ kilkadziesiąt milionów samochodów, to nie trudno o wypadek, czy kolizję drogową. Jedne są drobne, niegroźne, lale inne mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka. Czasem mija sporo czasu zanim dojdzie karetka pogotowia ratunkowego, a dla poszkodowanego liczy się każda minuta, więc trzeba szybko działać. Na wyposażeniu każdego samochodu powinna być wodoodporna apteczka samochodowa, która jest niezmiernie ważna, kiedy my, albo osoba poszkodowana potrzebuje pomocy. Na podstawowe jej wyposażenie składa się zestaw opatrunków i kompresów jednorazowych, kilka metrów bandaża zwykłego i elastycznego, oraz chusta trójkątna służąca do usztywniania uszkodzonej kończyny górnej. Apteczki spełniające normy europejskie, posiadają szersze wyposażenie, dzięki czemu lepiej się sprawdzają w sytuacji przeróżnych wypadków. Bogata wersja apteczki posiada także około pięciu metrów przylepca, plastry z opatrunkiem, czy koc ratunkowy, którym przykrywa się ofiary wypadku, aby się nie wychłodziły przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego. Niezbędne są nożyczki i jednorazowe rękawiczki winylowe, które zawsze trzeba zakładać, kiedy się udziela pomocy obcej osobie. Wybór właściwej apteczki zależy od nas samych, gdyż nie ma odgórnie narzuconego obowiązku wyboru konkretnego modelu. To od nas zależy, czy zainwestujemy więcej pieniędzy w lepiej wyposażoną apteczkę, czy ograniczymy się do jej podstawowego wyposażenia. Ważne jest, aby w ogóle ją mieć, bo plastry i opatrunki, są przydatne nawet przy zwykłym przecięciu, czy oparzeniu. 

Apteczki możemy kupić w większości sklepów motoryzacyjnych, w sklepach medycznych, albo w aptece. Jednak najtaniej ją kupimy przez internet. Mogą one być w formie plastikowego pudełka, metalowej małej skrzyneczki, wodoodpornej torebki, w której pomieszczą się wszystkie niezbędne elementy. Jej cena zależy od modelu i zawartości. Najtańszą kupimy już za niecałe dziesięć złotych, a w pełni wyposażona może kosztować nawet pięćdziesiąt złotych.