Klasyczne lustro przecierane białe

Klasyczne lustro przecierane białe

 

Moja babcia to dama z prawdziwego zdarzenia. Jej dom wygląda jak muzeum, gdzie wszystko jest idealne. Starsza pani na emeryturze głównie zajmuje się dbaniem o swój dobytek. Dlatego zawsze jest tak czyściutko i zadbanie. Pomimo tego babcia to naprawdę kochana osoba i bardzo rodzinna. Często zaprasza nas do siebie na herbatkę i szarlotkę.

Nowe lustro dla babci

lustro przecierane białeNa ostatnim takim spotkaniu mój trzy letni synek rozrabiał w najlepsze. To mały łobuziak, ale ukochany prawnuczek babci. W ferworze zabawy nasz mały Antoś wpadł na komodę i wywrócił jedno z luster, które tam stało. Oczywiście rozbiło się w drobny mak. Babcia nie miała mu tego za złe, bardziej przejęła się czy się nie skaleczył szkłem, ale wiedziałam że gdzieś w głębi było jej przykro. Postanowiłam z mężem, że odkupimy stłuczony przedmiot i wybierzemy się do niej z wizytą. Antos bardzo chciał pomóc, czuł się winny i dzielnie jeździł z nami po sklepach z dekoracjami. Okazało się, ze klasyczne lustro przecierane białe jest całkiem łatwo dostępne. Widocznie taki styl jest ponadczasowy. Ja szukałam czegoś mocno zdobionego rzeźbiona ramą. Tak, aby mieć pewność, że będzie pasować do reszty mebli babci. W jednym ze sklepów znaleźliśmy idealny model, był znacznie większy niż ten stłuczony przez Antosia. Na pewno nie nadawał się do postawienia na komodę, a raczej do powieszenia na ścianie. Jednak jego idealny wzór przekonał nas do zakupu. Dodatkowo nabyłam ramkę na zdjęcia z tej samej serii. W niej umieściliśmy piękny portret Antosia, który miał wypełnić lukę na komodzie. Kilka dni później udaliśmy się z wizyta do babci. Była naprawdę zaskoczona i zachwycona prezentami. Lustro przypadło jej do gustu. Mąż zawiesił je w wybranym przez seniorkę miejscu. Idealnie pasowało na tle szarej ściany. Jego zdobienia były stworzone do tego pomieszczenia. Ramka ze zdjęciem prawnuka wypełniła lukę na komodzie. Wszyscy odetchnęli z ulgą.

Rodzina jest najważniejsza. Nie zależnie od tego co się wydarzy ciesze się, ze mamy siebie. Każdy popełnia błędy, małe dzieci w szczególności, ale wszystko da się naprawić. Antoś zrozumiał swój błąd i teraz jest ostrożniejszy. Nie ważne czy to klasyczne lustro przecierane białe, czy ramka z wyjątkowym zdjęciem prawnuczka warto sprawiać bliskim prezenty przeprosinowe. Tego chcemy nauczyć naszego syna.