Kim jest doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to stosunkowo nowy zawód w Polsce. Istnieje on zaledwie od 1989 roku. Zawód ten podlega ochronie ustawowej oraz jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego. Oznacza to, że nie każdy może zostać doradcą podatkowym. Żeby zdobyć takie uprawnienia, to na początek powinniśmy zaliczyć dwustopniowy egzamin, który gwarantuje wysoki poziom przygotowania do tego zawodu.

Kto może zostać doradcą podatkowym?

Doradztwo podatkowe poznańDoradcą podatkowym może zostać każda osoba po studiach prawniczych, która uzyskała odpowiedni wpis do Krajowej Rady doradców podatkowych lub znalazła się w rejestrze, który prowadzony jest przez ministra finansów. Dobry doradca podatkowy będzie pomagał podatnikom oraz płatnikom, a także inkasentowi i udzielaniu rzetelnych informacji na temat obowiązków podatkowych, a także udzieli porad dotyczących optymalizacji podatkowej. Kiedy prowadzimy własną firmę, to warto korzystać z usługi, jaką jest doradztwo podatkowe Poznań to miasto, gdzie specjaliści od podatków wyjaśnią nam skomplikowane przepisy prawne oraz sporządzą odpowiednie deklaracje podatkowe. Pomogą nam oni również prowadzić księgi podatkowe, a także wydadzą niezbędną opinię. Wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy doradców podatkowych, aby skupić się w pełni na prowadzenie własnej firmy i nie martwić się w ogóle o sprawy związane z podatkami w działalności biznesowej. Zawsze, kiedy zdecydujemy się na wybór profesjonalnego doradztwa podatkowego, to mamy pewność że specjalista pomoże nam zoptymalizować podatki, które płacimy w naszej firmie i w ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można później zainwestować w rozwój biznesu. Jak wybrać dobrego doradcę podatkowego? Przede wszystkim fachowiec będzie posiadał kilka kluczowych cech. Dobry doradca podatkowy ma ogromne doświadczenie w realizacji kosztów podatkowych.

Dodatkowo oferuje nam profesjonalną i kompleksową pomoc i najczęściej wie wszystko o aktualnych przepisach prawa także zmieniającej się w przepisach podatkowych. Doradca podatkowy jest również zobowiązany do tego, aby zachować dyskrecję i z pewnością zachowa on tajemnice związane z naszymi podatkami, ponieważ wtedy buduje się jeszcze większe zaufanie między klientem a doradcą podatkowym. Poza tym musi on dochować tajemnicy zawodowej.