Kiedy wybrać się z dzieckiem do dietetyka

Kiedy wybrać się z dzieckiem do dietetyka

Pojawiające się w zawrotnej prędkości lokale z fast-foodami w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu otyłości i chorób wśród dzieci. W połączeniu z małą ilością ruchu jaką najmłodsi zażywają może być to niezwykle niebezpieczne dla młodego organizmu. Jeśli już nasze dziecko boryka się z takimi problemami warto nie tylko wykluczyć szkodliwe czynniki, ale również zaczerpnąć wiedzy specjalisty.

Pierwsza wizyta dziecka u dietetyka

dobry dietetyk dla dzieciDietetyk w naszej społeczności najczęściej utożsamiany jest z osobą, która pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jest to zdecydowany błędny obraz tworzący się w głowach wielu ludzi. Po pomoc zatem do fachowca udają się głównie osoby w średnim wieku, które pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy. Zdecydowanie rzadziej widywane są tam osoby starsze oraz dzieci. Całe szczęście ten mylny obraz powoli się zmienia w świadomości społeczeństwa. Szczególnie dzieci, które otoczone są ze wszystkich stron fast-foodami narażone są na problemy zdrowotne wywołane właśnie nieodpowiednim odżywianiem. Dieta to nic innego jak odpowiednio zbilansowany posiłek w oparciu o niezbędną liczbę kalorii oraz makroskładników takich jak węglowodany, białka i tłuszcze. Jeśli nasze dziecko ma problemy z nadwagą dobry dietetyk dla dzieci z pewnością pomoże nam w wyprowadzeniu naszego dziecka na zdrowe odżywianie. Z pomocy takiego specjalisty powinny również skorzystać dzieci które mają stwierdzoną nietolerancję pokarmową bądź alergię; w przypadku zaburzeń odżywiania takich jak bulimia czy anoreksja; gdy dziecko jest niejadkiem. Jeśli sami nie jesteśmy osobami obytymi z wiedzą na temat właściwego i zbilansowanego odżywiania zdecydowanie powinniśmy zaczerpnąć wiedzy od dietetyka. Może się wydawać nawet, że choroby na które cierpi nasze dziecko bądź jego nadpobudliwość mają swoje początki właśnie w niewłaściwym odżywianiu.

Dietetyk dla dzieci pomoże w odpowiednim rozpisaniu jadłospisu tak, aby nasze dziecko spożywało pełnowartościowe posiłki. Ponadto podpowie nam w jaki sposób zamienić produkty, które nasz malec nie lubi tak, aby dostarczyć mu wymaganych mikroskładników oraz witamin. Przedstawi nam jaką rolę pełnią słodycze w życiu dziecka i że to właśnie one mogą by w dużym stopniu odpowiedzialne za nadpobudliwe zachowania naszej pociechy. Wbrew pozorom żywienie nie jest jedynie dodatkiem czy przyjemnością w życiu człowieka, ale jego podstawą do prawidłowego funkcjonowania.