Kiedy stosować pończochy uciskowe?

Kiedy stosować pończochy uciskowe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podróżuje na długich trasach. Robimy to zarówno w czasie wakacji, jak i służbowo. Najchętniej wybieranym przez nas środkiem transportu, zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, jest samolot ze względu na szybkie przemieszczanie się i brak problemów związanych z powstawaniem korków, czy też innych opóźnień.

Zastosowanie pończoch uciskowych

pończochy uciskoweJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach coraz częściej podróżujemy samolotem, w szczególności na długich trasach. Choć takie rozwiązanie ma wiele plusów, to musimy liczyć się też z tym, że wiążą się z nim pewne wyzwania. Jednym z nich dla wielu osób jest problem powstawania obrzęków, szczególnie w przypadku długich lotów. Można jednak temu łatwo zapobiec stosując pończochy uciskowe. Poprawiają one przepływ krwi i limfy, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu obrzęków oraz zmniejszają te już istniejące. Co ważne, takie pończochy są łatwo dostępne w wielu sklepach z odzieżą, dzięki czemu możemy je nabyć przy okazji innych zakupów. Są dostępne w wielu kolorach i wzorach co sprawia, że każdy bez problemu może dobrać dla siebie odpowiedni model tak, aby pasował on do stroju, w którym podróżujemy. Dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś dostrzeże nasz problem, ponieważ pończochy uciskowe niczym się nie różnią w wyglądzie od ich tradycyjnych odpowiedników.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz częściej i coraz chętniej wybieramy się w podróże samolotem. Choć takie rozwiązanie ma wiele zalet, to stawia przed nam też kilka wyzwań, z którymi musimy sobie poradzić. Jednym z nich jest powstawanie obrzęków nóg, szczególnie w czasie długich lotów. Można jednak łatwo temu zapobiegać poprzez stosowanie pończoch kompresyjnych. Usprawniają one krążenie przez co sprawiają, że ryzyko powstania obrzęków zdecydowanie się zmniejsza.