Karafka ze szkła z grawerem

Karafka ze szkła z grawerem

 

Wodę oraz inne napoje często trzymamy w butelkach lub kartonach, jednak one średnio sprawdzają się, kiedy zapraszamy gości. Wtedy zwykle z szafy wyciągamy klasyczny dzbanek, który bardzo często nie pasuje do pozostałych elementów zastawy oraz dekoracji. Warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem i kupić karafkę, która będzie nie tylko pełniła funkcję dzbanka na napoje, ale również wpasuje się w klimat, który chcemy stworzyć.

Wykonanie graweru na szklanej karafce

szklana karafka z graweremKarafki występują w bardzo wielu odmianach i rodzajach. W zależności od tego, jaką funkcje ma pełnić szukane przez nas naczynie, powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj szkła, jego kolor i ewentualne zdobienia. Rozwiązaniem, które doskonale się sprawdza jest szklana karafka z grawerem. Na naczyniu możemy wykonać dowolny grawer – czasami jakiś symbol, obrazek lub dedykację. Tego typu akcent zachwyci naszych gości. Ozdobna butelka ze szlifem jest też doskonałym pomysłem na unikalny i wyjątkowy prezent z okazji urodzin lub rocznicy ślubu. Ze względu na ograniczenia technologiczne nie zaleca się jednak, aby grawer wykonywać na karafkach z bardzo cienkiego szkła. Jest to możliwe, ale istnieje ryzyko, że będzie on słabo widoczny lub za bardzo osłabi materiał. Do grawerowania warto więc wybrać karafki z grubszego szkła. Nie ma znaczenia jej kształt, dlatego spokojnie możemy wybierać nawet najbardziej dekoracyjne i efektowne kształty. Szklane, ozdobne buteleczki występują w wielu kolorach. Szkło barwi się poprzez dodanie do niego specjalnych dodatków podczas produkcji. Szklana karafka z grawerem może być również ciekawym elementem wystroju biura lub sal konferencyjnych. Zamiast dedykacji, można na niej umieścić logo firmy lub jakąś sentencję. Jeżeli podamy wodę w takim naczyniu podczas spotkania biznesowego, jego wyjątkowość z pewnością zwróci uwagę naszych partnerów. Możemy wtedy pochwalić się swoją pomysłowością i kreatywnością wywołując pozytywne zdanie o naszej osobie u naszych rozmówców.

Dbając o wystrój naszych wnętrz i wyposażenie domów i biur, chcemy żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Coraz większą uwagę zwracamy na to, aby dopasować do siebie poszczególne elementy. Zależy nam na tym, żeby uzyskać nowoczesny efekt przy niewielkich nakładach. Dobranie odpowiedniej karafki, która będzie pasowała do naszych szklanek i kieliszków z pewnością świetnie sprawdzi się w towarzystwie.