Kamery do zakładu przemysłowego

Dotychczas nie braliśmy pod uwagę konieczności instalacji systemu monitorowania w naszym zakładzie, aczkolwiek po otrzymaniu informacji o zaginięciu dużej ilości surowca, wartego naprawdę duże pieniądze, postanowiliśmy dmuchać na zimne i zabezpieczyć obiekt. Mimo iż nie mieliśmy do tej pory żadnych problemów na terenie zakładu, była to konieczność by móc spokojnie kontynuować pracę. Rozpoczęliśmy więc współpracę z jedną z renomowanych firm ochrony, w celu instalacji systemu monitoringu.

Kamery monitoringu przemysłowego

przemysłowe kamery cctv - sklep internetowyNasz obiekt różnił się od pozostałych, ochranianych przez ową firmę głównie tym, iż był to duży zakład przemysłowy, którego nie sposób było w całości pokryć wizją. Sama specyfikacja zakładu wymagała użycia nie tyle kamer najlepszej jakości, co urządzeń odpornych na uszkodzenia i wpływ środków chemicznych, używanych w procesie produkcji. Jeden z projektantów miał już doświadczenie w pracy na obiektach przemysłowych, zakładając na takich obiektach przemysłowe kamery cctv – sklep internetowy z którego jego firma zwykle zamawiała kamery miał w ofercie takie urządzenia, różniące się dość znacznie od wszystkich standardowych modeli. Przede wszystkim, jak instalator wyjaśniał, takie urządzenia przeznaczone były właśnie do działania w trudnych warunkach na terenie zakładów produkcyjnych, przez co ich konstrukcja była naturalnie bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia, zarówno mechaniczne jak i wpływ środków chemicznych. Normalne kamery, nieprzystosowane do działania w tak trudnych warunkach mogłyby zwyczajnie ulec korozji czy innemu uszkodzeniu, ale modele przemysłowe były szczelnie izolowane przed wpływem chemii w powietrzu, wilgoci czy zapylenia, a ich zwarta i mocna konstrukcja pozwalała na uniknięcie przypadkowego uszkodzenia obudowy czy nawet zerwania kamery z mocowania, co często zdarzało się na innych obiektach.

Jakość owych kamer była odpowiednio wysoka, gdyż wielokrotnie musiały one być usytuowane w pomieszczeniach na stałe mających mocno ograniczoną widoczność, więc musiały one nadrabiać owe braki zdecydowanie wyższą jakością. Przemysłowe kamery, jak się okazało, nie różniły się cenowo od zwykłych kamer obrotowych, więc nie była to droga inwestycja, a pozwalała na instalację urządzeń specjalnie zaprojektowanych do warunków zakładowych.

Zostaw odpowiedź